Jelentés az időmérőről

Pedrosa igazi tűzijátékkal szerezte meg a Maláj GP pole pozícióját Zarco és Dovi előtt! Marquez 7.

A Maláj Nagydíj időmérő edzésén az utolsó pillanatban záporoztak a jobbnál jobb körök, és az utolsó utáni pillanatban végül Pedrosáé lett a pole Zarco és Dovi előtt. Marquez bukott, és a hetedik helynél nem is tudott jobb időt menni.

Dani Pedrosa, Repsol Honda Team

Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Jorge Lorenzo, Ducati Team
Andrea Dovizioso, Ducati Team
Marc Marquez, Repsol Honda Team
Second place Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing, Marc Marquez, Repsol Honda Team

A MotoGP mezőnye a hétvégén zsinórban a harmadik ázsiai helyszínre látogatott el, mely a szezon utolsó előtti versenyhétvégéje. Marquez 33 pontos előnyt gyűjtött össze a bajnokságban, vagyis a hétvégén jó esélye van a címvédésre.

A szabadedzéseken a Ducati és a Honda is jó formában volt, Dovi két, míg Marquez egy edzéselsőséget húzott be. Továbbá, a Yamahák is ígéretesnek tűnnek, ugyanis a japán istálló gépei a phillip islandi verseny óta mintha előreléptek volna.

Az időmérőre a megszokott maláj hőségben került sor, vagyis 34.4 fokos levegő és 46.6 fokos aszfalt fogadta a versenyzőket.

A Q1-ben első nekifutásra Petrucci futotta meg a leggyorsabb kört 2:00.351-gyel, majdnem 0.4 másodperces előnnyel Alex Rins előtt.

Rins ezek után visszavágott, és több mint 0.2 másodperccel gyorsabb kört futott, mint Petrucci, amivel átvette az első helyet.

A Q1 utolsó perceiben többen is estek, köztük Pol Espargero is, azonban csak azután, hogy feljött a második, vagyis a továbbjutó helyre.

+0.049

A Q2 ott folytatódott, ahol a Q1 véget ért. Legalábbis Marquez azonnal egy eséssel indított - és a spanyol még gyors kört sem futott, hiszen az utolsó kanyart rontotta el.

Elsőre Lorenzo futotta meg a leggyorsabb időt, de a spanyol nem örülhetett sokáig, ugyanis Zarco hamar az élre állt 1:59.636-tal.

Vinales is feljött a második helyre, míg őt Pedrosa követte. Marquez ekkor már ismét a pályán volt, gyorsan visszaért a garázsba a másik motorjáért. Dovi ekkor majdnem 0.6 másodperces hátránnyal a hatodik helyen tanyázott.

Marquez egyből egy harmadik hellyel nyitott, mindössze 0.078 másodperces hátránnyal Zarco mögött.

Rossinak sokáig úgy tűnt, hogy nem nagyon áll össze az időmérő, hiszen a tizedik helynél nem tudott előrébb lépni - majd az utolsó pillanatokban előrelépett az első rajthelyre.

Azonban Dovi még ezt is megjavította 0.262 másodperccel, így majdnem övé lett a pole - csakhogy még Zarco, majd Pedrosa is megelőzte. Végül Pedrosáé lett a pole, míg Marquez a végén nem tudott tovább javítani, és csak hetedik lett.