Jelentés az időmérőről

Pályafutása során először szerzett pole-t Pol Espargaro, Rossi kicsúszott és már a Q1-ben kiesett a stájer időmérőn!

A MotoGP Stájer Nagydíjának időmérőjén Pol Espargaro tudta megszerezni a pole-pozíciót Taka Nakagami előtt, míg Johann Zarco hiába lett harmadik, a büntetése miatt csak a bokszutcából rajtolhat holnap.

Pol Espargaro, Red Bull KTM Factory Racing

Múlt hét után ismét Ausztriában, a Red Bull Ringen versenyzett a MotoGP mezőnye. A Q1-ben már több nagy névvel is találkozhattunk, akik megküzdöttek a két továbbjutó helyért: köztük volt Brad Binder, Valentino Rossi, Cal Crutchlow, Danilo Petrucci és Johann Zarco is.

A Q1 felénél Petrucci állt az élen, Zarco pedig a második volt, viszont a Morbidellivel történt horrorisztikus balesete miatt a mai időmérő eredményétől függetlenül a bokszból kell majd rajtolnia Zarcónak. Mögöttük Binder, Rossi és Aleix Espargaro következett.

3 perccel az időmérő első szakaszának vége előtt aztán Binder és Rossi ugrott fel a két továbbjutó helyre, azonban messze volt még a Q1 vége. Nem sokkal később Lecuona fel is jött az első helyre, majd Zarco futott egy még gyorsabb kört. Rossi pedig az utolsó körén kicsúszott, így holnap meglehetősen hátulról várhatja majd a rajtot.

Végül Petrucci fel tudott jönni Zarco mögé, így ők ketten jutottak tovább, mögöttük pedig az alábbi volt a sorrend: Lecuona, Binder, Rossi, Pirro, Alex Marquez, Crutchlow, Smith, Aleix Espargaro, Bradl, Rabat.

A Q2 elején aztán Vinales állt az első helyen Morbidelli és Rins előtt, majd a vége felé már Nakagami állt az élen. 2 perccel a Q2 leintése előtt pedig már Pol Espargaro, Nakagami, Zarco volt a top-3 sorrendje – ezután jött minden pilóta utolsó köre.

A top-3 sorrendje ezután sem változott, vagyis Pol Espargaro szerezte meg a pole-t, Nakagami második, Zarco harmadik lett – ennek ellenére a harmadik helyről majd nem Zarco, hanem Mir rajtolhat.

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

A Q2 további sorrendje: Miller, Vinales, Rins, Oliveira, Dovizioso, Quartararo, Morbidelli, Petrucci.

Prost: Nem hiszem, hogy bárki meg tudná verni Hamiltont...