Jelentés az időmérőről

Oliveira a pole-ban a MotoGP Portugál Nagydíján, az újdonsült világbajnok csak 20.!

Meglepetésre a hazai pályán versenyző Miguel Oliveira szerezte meg a pole-pozíciót a Portugál Nagydíj időmérőjén, a világbajnoki címet már Valenciában bebiztosító Joan Mir viszont nem lehet elégedett: a 20. helyről rajtol a holnapi futamon.

Miguel Oliveira, Red Bull KTM Tech 3

Az idén a Forma-1-ben is bemutatkozó Portimao látta vendégül a MotoGP mezőnyét a 2020-as szezon utolsó állomásaként, ekkorra viszont a legfontosabb kérdés már eldőlt: Joan Mir lett az idei év világbajnoka.

A pálya tisztítása miatt pár perc késéssel indult a Portugál Nagydíj időmérője, a Q1-ben pedig Morbidelli, Aleix Espargaro, Binder, Crutchlow, Mir, Bagnaia, Alex Marquez, Petrucci, Rossi, Rabat és Kallio küzdhetett a két továbbjutó helyért.

A Q1 elején Morbidelli és Aleix Espargaro volt a leggyorsabb, majd az utolsó körök előtt Aleix Espargaro vette át a vezetést, mögötte pedig Binder, Crutchlow, Marquez és Rossi következett, Morbidelli korábbi leggyorsabb körét pedig törölték.

De Morbidellit ez sem zavarta meg, és a második helyen bejutott a Q2-be, rajta kívül Crutchlow ment tovább. A további sorrend Binder, Aleix Espargaro, Bagnaia, Alex Marquez, Rossi, Petrucci, Savadori, Mir, Rabat, Kallio volt, vagyis az újdonsült világbajnoki csak a 20. helyről kezdheti majd meg a szezonzáró versenyt.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 United Kingdom Cal Crutchlow 8 1'39.250     169.898
2 Italy Franco Morbidelli 7 1'39.276 0.026 0.026 169.853
3 South Africa Brad Binder 8 1'39.390 0.140 0.114 169.658

A Q2 elején is Morbidelli állt az élre, mögötte Miller, Zarco és Vinales következett. Dovizioso a hetedik, Quartararo a kilencedik, Rins a tizedik helyen állt ekkor, a sort pedig Crutchlow zárta.

A Q2 utolsó perceiben Zarco kicsúszott, de folytatni tudta az időmérőt, míg Morbidelli tovább javított az idején, Crutchlow és Binder pedig feljött a második, illetve a harmadik helyre. Morbidelli ezt követően még tovább javított az idején, azonban fél perccel a kvalifikáció vége előtt a hazai pályán versenyző Miguel Oliveira még jobb időt futott, és feljött az első helyre.

A portugált már senki nem tudta megelőzni, így ő szerezte meg az első rajtkockát, az első sorba még Morbidelli és Miller fért be. A Q2 további sorrendje: Crutchlow, Quartararo, Bradl, Vinales, Pol Espargaro, Zarco, Nakagami, Dovizioso, Rins.

Hamilton: „Megvan benne a potenciál, hogy világbajnok legyen!”