MotoGP: Zarco a pole-ban Silverstone-ban, a második sorban a bajnokaspiránsok

A Pramac versenyzője, Johann Zarco szerezte meg a pole-t a Brit Nagydíjon, míg a világbajnokság első két helyezettje, Fabio Quartararo és Aleix Espargaro a második rajtsorból indulhat.

Johann Zarco, Pramac Racing

A hosszú nyári szünet után következett a MotoGP silverstone-i időmérője, ahol a Q1 elején kiváló időjárás fogadta a pilótákat. A bajnokság szempontjából Enea Bastianini és Brad Binder volt a két legelőkelőbb helyen álló pilóta, akik Q1-es futásra kényszerültek.

Morbidelli volt az első, aki megkezdte mért körét, míg Alex Marquez már az első percekben eldobta a motorját. A 23 éves olasz pilóta alatt egyszerűen elúszott a kanyarban a VR46-os Aprilia hátulja és a sóderágyban végezte.

Az első körök után Enea Bastianini állt az élre, majd a második kardváltás elején, ő volt az egyetlen, aki 1:59 alá tudott menni. Két perccel a Q1 vége előtt aztán elindult a tűzijáték, ekkor Bastianini mellett Miguel Oliveira állt továbbjutásra.

Brad Binder azonban másképp gondolta és felugrott fél perccel a vége előtt a második helyre. Bezzecchi viszont kiváló kört rakott össze és az utolsó utáni pillanatban kiszorította Bindert, aki végül csak negyedik lett, hiszen Oliveira is bejött még elé.

Aleix Espargaro részvétele kérdéses volt, ugyanis a harmadik szabadedzésen óriásit bukott és az orvosi központba szállították. A spanyolt azonban rendben találták, így részt vehetett a Q2-ben.

A Q2 elején a címvédő Quartararo állt az élre, őt 1 ezredes hátránnyal Miller követte, majd Vinales, Martin, Zarco és Rins következett, és érdekesség, hogy az első 6 helyezett két tizedmásodpercen belül volt egymáshoz képest, tehát izgalmas hajrára lehetett számítani.

Aleix Espargaro volt az egyetlen, akinek nem volt túl versenyképes az első köre, az Aprilia pilótája ennek megfelelően hamar ki is jött a pályára, hogy nyugodt körülmények között javíthasson a pozícióján.

Aleix közel három tizedes előnnyel átvette a vezetést, de nem sokáig maradt az élen, sokan tudtak javítani a mezőnyből. Pár másodperccel a leintés előtt Zarco, Miller, Quartararo, Bagnaia volt a top 4 állása.

Ezt követően már nem módosult jelentősen a sorrend, Zarco megtartotta az első helyet, Vinales feljött másodiknak, majd Miller, Quartararo, Bagnaia és Aleix Espargaro következett. A további sorrend: Bezzecchi, Bastianini, Martin, Marini, Rins, Mir.

A MotoGP Brit Nagydíja vasárnap 14 órakor fog elrajtolni, és az időmérő alapján szoros küzdelemre lehet számítani az élmezőnyben is.