MotoGP: Vinales nyert Rossi előtt Argentínában a drámai esések után: Marquez és a Ducatik buktak!

Vinales nyerte meg a szezon második versenyét, az Argentin Nagydíjat. Mögötte Rossi és Crutchlow értek célba. A versenyen számos topversenyző is bukott - a Repsol-Hondák és a Ducatik sem értek célba.

Maverick Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing

Az Argentin Nagydíj időmérő edzését nedves körülmények között rendezték meg tegnap, melynek végén Marquez szerezte meg a pole pozíciót a cseh Abraham és Crutchlow előtt. Rossi csupán hetedik lett, míg a két Ducati be sem jutott a Q2-be.

Lorenzo a kvalifikáció után árulta el, hogy úgy érzi, végre megvan mi a legnagyobb problémája a Ducatival.

A mezőnyt Argentínában 20.5 fokos hőmérséklet fogadta, 25 fokos aszfalttal, és mára már az időjárás is kegyesebben bánt a motorosokkal. Száraz verseny szemtanúi lehettünk.

A rajtnál Marquez nagyon jól jött el az első helyről, és Crutchlow feljött a második helyre, míg Lorenzónak már az elindulás után azonnal véget ért a futama, ugyanis belement Iannonéba, és kicsúszott.

A Yamahák szintén nagyszerűen rajtoltak, és Vinales-Rossi sorrendben feljöttek a harmadik és a negyedik helyre, Abraham visszaesett az ötödik pozícióba.

Iannone a Suzkival kiugrott a rajtnál, ami miatt áthajtásos büntetést kapott.

Vinales a második körben megelőzte Crutchlow-t, azonban ekkor Marquez már több mint 2.3 másodperccel vezetett a mezőny előtt.

Ugyanebben a körben Marquez senkitől sem zavartatva a kettes kanyarban csúnyán eldobta a motorját, és ezzel ki is esett az élről. Vinales örökölte meg az első helyet.

A Vinales-Crutchlow-Rossi hármas eléggé együtt maradt, és 17 körrel a futam vége előtt még 2 másodpercen belül motoroztak az élen.

Pedrosa és Zarco mindeközben hatalmas csatát vívtak a negyedik helyért, azonban 12 körrel a verseny vége előtt Pedrosa pont ugyanott eldobta a Hondát, ahol csapattársa, Marquez is kiesett.

+14.915

A következő körben Dovi és Espargaro estek ki a hetedik és nyolcadik helyről - Espargaro belülről próbált előzni, amikor a motor eldőlt, és magával vitte a Ducatit is.

8 kör maradt a versenyből, mikor Cruthlow és Rossi 2.3 és 2.5 másodperccel Vinales mögött csatázni kezdtek a második helyért. A Doktor 7 körrel a vége előtt a kettes kanyarban Crutchlow elé került.

Rossi pályafutása 350. versenyén a végéig meg tudta tartani a második helyet, Vinalest azonban nem tudta behozni, majdnem 3 másodperccel csapattársa mögött ért célba.

Vinales pedig a Katari GP után Argentínában is nyert.