MotoGP: Sima győzelem a Holland Nagydíj sprintjén, Marquez újra bukott!

A MotoGP világbajnoki címvédője, Francesco Bagnaia uralta a Holland Nagydíj sprintversenyét, így csökkentett lemaradásával Jorge Martinhoz képest, míg Marc Marquez bukott.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Miután pénteken mindkét szabadedzést megnyerte MotoGP-karrierje során először, majd körrekorddal szerezte meg a pole pozíciót, Bagnaia a rajttól a célig vezetett a 13 körös asseni sprinten.

A Ducati gyári versenyzője remekül kapta el a rajtot és feltartóztatta a Pramac motorosát, Martint, majd két másodperces előnnyel ért célba, ezzel 15 pontra csökkentve a vasárnapi verseny előtt lemaradását összetettben.

Az Aprilia motorosa, Maverick Vinales tette teljessé a dobogót, míg a bajnoki címért hajtó Marc Marquez a második körben kiesett a dobogós helyekért harcolva, így az ő lemaradása 44 pontra nőtt a pontversenyben.

Bagnaia Martin, Alex Marquez, Vinales és Marc Marquez előtt lépte át az első kör végén a célvonalat, Martin hibája a nyolcas kanyarban elég időt adott neki, hogy a kör végéig megőrizze vezető helyét. Martin meg tudta tartani a második kör elejéig a második helyet, míg Marc Marquez a harmadik kanyarban kicsúszott, miután jobb térdével érintette a belső kerékvetőt.

A második kör végén Vinales betette a gyári Apriliát a másik Gresini Ducatit hajtó Alex Marquez mögé, visszaszerezve a harmadik helyet és gyorsan elhúzva. Az ötödik kör végére Bagnaia már fél másodpercre volt Martintól, ez három kör múlva már egy másodperc fölé nőtt.

A Ducati motorosa folyamatosan növelte előnyét, bár nem simán, ugyanis figyelmeztették, hogy túl sokszor hagyta el a pályát. A végéig azonban már nem történt ilyen, így egymás után a második sprintet nyerte meg, Martin 2,355 másodperccel maradt le tőle a Pramac Ducatiján, Vinales további 1,7 másodpercet kapott.

Aleix Espargaro az utolsó körben az ötödik helyért harcolva esett ki nagy tempónál a 15-ös kanyarban, ez már a második nagy bukása, pénteken is nagyot esett. Az Aprilia szabadkártyása, Lorenzo Savadori volt a harmadik kieső.

A futam végeredményét alább láthatjátok, holnap jön a Holland Nagydíj.

Használt Porschét keres? Íme a megoldás!

1 Italy F. Bagnaia Ducati Team 1 Ducati 13

19'58.090

177.4   12
2 Spain J. Martin Pramac Racing 89 Ducati 13

+2.355

20'00.445

2.355 177.0   9
3 Spain M. Viñales Aprilia Racing Team 12 Aprilia 13

+4.103

20'02.193

1.748 176.8   7

Előző cikk MotoGP: Bagnaia hatalmas körrekorddal nyerte a holland időmérőt, Marc Marquez bukott
Következő cikk Vasárnapi motorsport-program: F1-es Osztrák Nagydíj, MotoGP-s Holland TT, F2 és F3!