MotoGP: Rossié a pole pozíció Japánban! A Doktor Marquezt és Lorenzót győzte le!

A Japán Nagydíj időmérő edzése a hétvégi baleseteket követően kezdődött meg - Lorenzóval. Bár az időmérő nagy részében Marquez dominált, az utolsó pillanatokban a Doktor szerezte meg a pole pozíciót spanyol riválisa és a nagy "visszatérő" előtt.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

A MotoGP mezőnye a hétvégén Japánba, Motegibe látogatott, az egymást követő három verseny első állomására.

Japánban kellemes időjárás, és száraz körülmények fogadták a MotoGP-t 25 fokkal és 35 fokos aszfalttal.

Az FP1-en még Dovi volt a leggyorsabb Marquez és Lorenzo előtt, majd a második edzésre Lorenzo ugrott Dovi és Vinales elé. AZ FP3-on Marquez végzett az élen Cruchlow és Dovi előtt, ahogy a negyedik edzésen is, csak akkor Aleix Espargaro és a "visszatérő" Lorenzo előtt.

Tegnap már Pedrosa jobb kulcscsonttörése is megrázta a mezőnyt, majd ma reggel Lorenzo szenvedett ijesztő balesetet, ami miatt kórházba szállították.

A Q1-ben Bradl futotta meg elsőre a leggyorsabb kört - 1:45.823, mögötte Redding állt a második helyen. Bautista azonban a leggyorsabb időt 1:45.614-re javította, és ezzel az élre állt.

A végén azonban nagy harc folyt a második továbbjutó helyért, amit Redding szerzett meg:

+0.094

A Q2-ben első nekifutásra Marc Marquez egy bámulatos 1:44.617-es idővel nyitott - Cruthclow és Rossi 0.8 másodpercre tudták megközelíteni őt.

A Honda spanyolja azonban tovább javított: 1:44.134-re. Rossi hat tizeddel lassabb körrel a második helyre tudott felzárkózni Vinales előtt - majd Lorenzo a történtek után pláne hihetetlen körrel 0.265 másodpercre Marquez mögött végzett. A Doktor vissza is esett az ötödik helyre.

Dovi ezek után tovább javít, 0.160 másodperces lemaradással feljön a második helyre.

Rossi az utolsó pillanatokban megfutja a leggyorsabb kört: 1:43.954! Ezzel Marquez a második helyre szorult Lorenzo előtt!