MotoGP: repkedtek a körrekordok, Marc Marquez brutális idővel pole-ban a szezonnyitón!

Marc Marquez visszatért. A hatszoros világbajnok elképesztő idővel egy nap alatt közel 2 másodpercet gyorsult, és megszerezte a pole-pozíciót a MotoGP 2023-as szezonjának első versenyhétvégéjén, a Portugál GP-n.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Azután, hogy Jack Miller meglepetésre körrekordot futott a KTM-mel a pénteki második szabadedzésen, még nagyobb meglepetés volt, hogy a Q1-ben csapattársát, Joan Mirt követve Marc Marquez további 34 ezreddel megjavította a körrekordot.

A Q1-ből Marquez mellett az RNF Apriliával Miguel Oliveira ment tovább a Q2-be, miután a remek formában motorozó Alex Marquezt feltartotta az utolsó mért körén Franco Morbidelli.

Nem meglepő, hogy miután Fabio Quartararo csak a 2022-es beállításaival talált tempót az M1 Yamahában, tovább folytatódott Morbidelli szenvedése. Az olasz versenyző ismét simán kihullott a Q1-ben.

A Q2 elején folytatódott Jack Miller váratlan menetelése, és több mint 1 tizeddel megjavítva Marquez Q1-ben futott idejét az első mért körével ismét visszavette a körrekordot. Ezt azonban több mint 2 tizeddel megjavította Pecco Bagnaia, miközben Miller bukott, és nem is teljesített második mért kört.

Úgy tűnt, hogy Bagnaiának ismét csak az időmérő-menő Jorge Martin lesz az ellenfele, azonban Marc Marquez akkor villantott, amikor igazán számított.

Marquez fantasztikusan pozícionálta magát az utolsó mért körére, a gyári Ducati versenyzője, Enea Bastianini mögé. A Ducatit üldözve Marquez olyan időt motorozott ki a Hondából, amire senki nem számított, és még a Ducati garázsában is csak nevetni tudtak a kockás zászló meglengetése után.

Marquez végül 1:37.226-os idővel szerezte meg a pole-pozíciót, Pecco Bagnaia és Jorge Martín előtt. A 4. helyre a legjobb apriliásként Miguel Oliveira ért fel, Jack Miller egyetlen mért köre pedig így is elég jó volt az 5. helyhez. A második sort Enea Bastianini zárta, míg Fabio Quartararo csak a 11. rajtkockát szerezte meg a szintén bukó Aleix Espargaro előtt.

A MotoGP új, 2023-as formátuma értelmében az időmérőt még a mai napon, magyar idő szerint délután 4 órakor követi a sprintfutam, ahol az időmérő sorrendjében rajtolnak el a pilóták.