MotoGP: Elképesztő Aleix Espargaro-baki és domináns Quartararo-győzelem a Katalán Nagydíjon!

A világbajnoki éllovas, Fabio Quartararo a 3. helyről rajtolva tudott győzni Barcelonában, a dobogóért folyó harcok izgalmasak voltak, Joan Mir pedig a 17. pozícióból indulva lett negyedik. A nap vesztese Aleix Espargaro, aki egy körrel a leintés előtt azt hitte, már véget ért a verseny.

Fabio Quartararo, Yamaha Factory Racing

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Vasárnap délután rendezték a MotoGP Katalán Nagydíját, amelyen a műtétje miatt nem lehetett ott Marc Marquez, az FP4-en nagyot bukó Alex Marquez viszont visszatérhetett a mezőnybe, miután engedélyt kapott erre az orvosoktól.

A pole-ból Aleix Espargaro indulhatott, mellőle Francesco Bagnaia és Fabio Quartararo várta a lámpák kialvását, a második sorból pedig Zarco, Di Giannantonio és Martin rajtolt, ahol nem kellett sokat várni az első balesetre.

Az 1-es kanyarban Nakagami csúszott el, amivel kiütötte a Rins, Bagnaia duót, a második körben pedig Bradl is csatlakozott a kiesők sorába, de komoly sérülést szerencsére senki sem szenvedett.

Quartararo a rajtnál feljött az első helyre, mögötte Aleix Espargaro, Martin, Zarco, Pol Espargaro és Mir következett, majd egy körrel később Martin megelőzte Aleix Espargarót, Mir pedig Pol Espargarót, így a Suzuki versenyzője a 17. helyről rajtolva már az 5. helyen haladt.

Az 5. körben már Marini állt a hatodik helyen, Pol Espargaro pedig egészen a top 10-en kívülre csúszott, míg Bezzecchi a 10-es kanyarban kicsúszott, tehát tovább fogyatkozott a mezőny.

Bastianini és Di Giannantonio is kicsúszott, előbbi a hetedik helyről, miközben Quartararo folyamatosan növelte az előnyét az élen, a 10. körben már 3 másodperccel vezetett, Aleix Espargaro pedig visszaelőzte Martint, így újra a második helyen állt az Aprilia pilótája.

Martin nem adta fel, és sikerült is visszaelőznie Aleix Espargarót, eközben Quartararo előnye már 5 másodperc volt, úgy tűnt, semmi sem veszélyeztetheti a francia versenyző győzelmét. A top 10 sorrendje 7 körrel a leintés előtt Quartararo, Martin, A. Espargaro, Zarco, Mir, Marini, Vinales, Brad Binder, Oliveira, Alex Marquez volt, a dobogós helyezésekért pedig kemény csata folyt.

4 körrel a leintés előtt ismét Aleix Espargaro vette át a második pozíciót, majd a végén jött a dráma: Aleix Espargaro azt hitte, hogy már leintették a futamot, elkezdett integetni a közönségnek, emiatt csak az ötödik helyen ért célba.

Ezzel Quartararo győzött a két Pramac Ducati, Martin és Zarco előtt, majd Mir, Aleix Espargaro, Marini, Vinales, Brad Binder, Oliveira és Alex Marquez következett. Espargaro hibája a pontversenyben is sokba került, 9 pontot bukott azzal, hogy idő előtt lelassított.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó Pont
1 France Fabio Quartararo 24 -       25
2 Spain Jorge Martin 24 6.473 6.473 6.473   20
3 France Johann Zarco 24 8.385 8.385 1.912   16

Hamilton elmondta, nézőként kinek szurkolna az F1-ben...

Előző cikk MotoGP: 3 századmásodperc döntött, Aleix Espargaro a pole-ban Barcelonában!
Következő cikk Ezért hitte azt Espargaró egy körrel hamarabb, hogy véget ért a Katalán Nagydíj