MotoGP: Pedrosa a pole-ban Lorenzo előtt - Marquez kétszer bukott, Rossi 13.

A Katalán Nagydíj időmérő edzése rendkívül izgalmasan alakult, hiszen Vinales és a Rossi a Q2-ben is megküzdött. Rossi a 13. pozíciót szerezte meg, a pole sorsa pedig a Ducatik és a Hondák között dőlt el: Pedrosa a pole-ban Lorenzo előtt.

Jorge Lorenzo, Ducati Team
Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Marc Marquez, Repsol Honda Team

A Katalán Nagydíjra egy héttel a mugellói verseny után került sor, vagyis nagy kérdés maradt, hogy Rossi a motokrosszos sérülése után hogy bírja majd ezt a hétvégét.

A barcelonai pálya az első pillanattól kezdve elég csúszós volt - ezt mi sem bizonyítja jobban, mintsem hogy a hétvégén a versenyzők rengeteget csúszkáltak a szabadedzéseken is.

Az FP1-en Marquez, Crutchlow és Dovi bizonyultak a leggyorsabbaknak, míg a spanyol nagyszerű formája az FP2-re sem változott, de akkor már Lorenzo és Folger követte. A harmadik edzés szintén a címvédő sikerét hozta Pedrosa és Bautista előtt.

Az időmérő előtti edzést, vagyis az FP4-et pedig a végén kicsúszó Pedrosa nyerte Iannone és Marquez előtt.

Rossi és Vinales egész hétvégén szenvedett a Yamahával, melynek következményeképp egyikük sem jutott automatikusan tovább a Q2-be.

Az időmérőre 30 fokban került sor, 50 fokos aszfalttal.

A Q1-ben nagy csata folyt a két továbbjutó helyért. Folger az elejétől kezdve az élen állt, Vinales is csak hét tizedre tudta megközelíteni a második helyen. A Doktor azonban végig csak szenvedett, sokáig több mint 1.1 másodperces hátránnyal, az ötödik helynél előrébb nem jutott.

Az olasz legenda a Q1 alatt még lágyabb keverékre is váltott, de már a felvezető körén meglátogatta a sóderágyat. Végül a 13. rajthelyet szerezte meg, míg a továbbjutók Folger és a végén javuló Vinales.

+0.382

A Q2-ben első nekifutásra Lorenzo állt az élre 1:44.201-es idővel. Őt Pedrosa, Dovi és Marquez követte. A címvédő azonban az edzés elején egy eséssel indított, és bár a körözést folytatni tudta, ezzel sok időt vesztett. Vinales a hatodik helynél előrébb az elején nem jutott - majdnem egy másodpercet kapott Lorenzótól.

3 perccel az edzés vége előtt Pedrosa egy erős körrel átvette az első helyet - 1:43.870. Lorenzo és Marquez is javítani tudtak, de a hondás idejét nem tudták megdönteni.

Az utolsó pillanatokban Marquez megint kicsúszott, ma már negyedik alkalommal.

A pole pozíciót tehát Pedrosa szerezte meg Lorenzo és Petrucci előtt. Marquez végül a negyedik pozíciót szerezte meg, míg Vinales visszaesett a kilencedik helyre.