MotoGP: Parádés történelmi nyitány Katarban - Vinales sivatagi esőben nyert Dovi és Rossi előtt!

A Katari Nagydíjnak az eső tett keresztbe a hétvégén. Már az időjárás-előrejelzések is esőt és viharokat jósoltak, de arra ami végül történt, senki sem számított. A szezonnyitó majdnem elmaradt, de végül szerencsére mégsem.

Wet track

A szombat esti programokat törölték. Az időmérő azonban még pótolható, hiszen a szabadedzések eredményei alapján ki lehet alakítani egy rajtsorrendet. Ez is történt tegnap.

Ma délután a meghosszabbított bemelegítés is gond nélkül lezajlott, ahogy a Moto2-es és a Moto3-as futamok is. Este 9-re (nálunk 8-ra) azonban az eső megint eleredt és az egész napos tisztogatási-szárogatási munkának annyi lett egy pillanat alatt.

A versenyzők a rajtrácsra felvezető körön sem tudtak már bevenni egy-egy kanyart. A pálya összességében nedves volt, de ami ennél még nagyobb probléma, hogy bizonyos kanyarokban kisebb "folyók", bizonyos bukóterekben kisebb "tavacskák" alakultak ki.

A rajtot először tologatták és ennek meg is lett az eredménye. Több mint 30 perc után 20 körre elengedték a mezőnyt.

Vinales a rajtnál azonnal elvesztette első helyét és Iannone állt az élre. Pár kanyarral később már Zarco szerezte meg az első helyet a Monster Tech 3-mal.

Vinales, Iannone, Marquez, Rossi és Pedrosa viszont nem maradt el a Moto2-es bajnoktól 1.2 másodpercnél többel.

A TOP 7 között folyamatosan ment a helyezkedés, de Zarco körökön keresztül tartotta vezető helyét, sőt még kisebb előnyt is ki tudott építeni.

Szép lassan összeállt a Dovi - Marquez -Iannone trió Zarco mögött, míg Vinales elkezdett lemaradni az ötödik helyen.

Zarco a 7. körben hatalmasat bukott, de szerencsére sértetlenül megúszta a kicsúszást. Dovi tehát megörökölte az első helyet, Marquezzel a sarkában (+0.160 mp).

A katari pálya jól láthatóan fekszik a Ducatinak, ezt Dovi vezető pozíciója bizonyítja a legjobban. Az olasz szép lassan 1 másodpercre növelte előnyét Marquez, Iannone és Vinales előtt, mikor Iannone a futam felénél ráfutott a címvédőre, és kicsúszott, mikor előzni próbált.

10. Rins A. Team Suzuki Ecstar +8.912 11 18

Rossi egy nagyszerű manőverrel Marquez elé került, és a két klasszis "kéz a kézben" üldözőbe vehette Vinalest a második helyért.

7 körrel a futam leintése előtt Vinales Dovi elé került - Rossi és Marquez ekkor még 1.6, 1.7 másodpercre követte az élen versengő duót.

Dovi a célegyenes végén visszaelőzte a Yamaha fiatal spanyolját - majd megkezdődött az oda-vissza előzgetés. 5 körrel a vége előtt pedig Rossi is megérkezett melléjük harmadiknak.

A TOP 3 nehezen döntötte el a végeredményt, de Vinales végül megszerezte első győzelmét a Yamahával Dovizioso és Rossi előtt!

A fiatal spanyol azonnal, első yamahás versenyén felért a csúcsra!