MotoGP: Bagnaia az 5. helyről nyert, Marc Marquez top 10-es eredménnyel búcsúzik egy időre!

A Ducati pilótája, Francesco Bagnaia tudott győzni az Olasz Nagydíjon a pontversenyt vezető Fabio Quartararo előtt, rajtuk kívül Aleix Espargaro állhatott még fel a dobogóra. Marc Marquezt jövő héten megműtik, a spanyol egy 10. hellyel búcsúzik bizonytalan időre a MotoGP-től.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

A MotoGP Olasz Nagydíján az újonc Fabio Di Giannantonio rajtolhatott az élről, mellőle a két VR46-os, Bezzecchi és Marini indult, a második sort pedig a Zarco, Bagnaia, Quartararo trió foglalta el.

Di Giannantonio a rajt után az élen tudott maradni, azonban nem sokkal később többen is meg tudták előzni az olaszt, Bezzecchi, Marini, majd később Quartararo és Bagnaia is el tudott menni mellette.

5 kör elteltével Bezzecchi, Quartararo, Marini, Bagnaia, Di Giannantonio, Aleix Espargaro volt az élmezőny sorrendje, Marc Marquez a tizedik helyen állt, a másik Repsol Honda-versenyző Pol Espargaro pedig nagyot bukott a 9-es kanyarnál, és kiesett a versenyből.

Bagnaia nagyot ment, Marini és Quartararo megelőzésével feljött a második helyre, kicsit hátrébb pedig Aleix Espargaro előzte meg Di Giannantoniót. 15 körrel a leintés előtt Bagnaia átvette a vezetést, a Suzuki két versenyzője pedig kicsúszott – egymástól függetlenül, durván 1 kör különbséggel.

Di Giannantonio nem tudott megragadni az élmezőnyben, egészen a top 10-en kívülre csúszott, a futam felénél pedig Bagnaia, Bezzecchi, Quartararo, Marini, Aleix Espargaro, Zarco volt a sorrend, ezt követően Quartararo és Marini is megelőzte Bezzecchit, miközben Bagnaia 1 másodperc feletti előnyre tett szert.

Már csak 10 kör volt hátra a futamból, amikor Bastianini kicsúszott, Aleix Espargaro pedig megelőzte Marinit, ezzel a negyedik pozícióba jött fel az Aprilia spanyolja, aki nemrég 2024 végéig hosszabbított csapatával.

Marini további pozíciókat bukott, a hatodik helyre csúszott vissza, mivel Bezzecchi és Zarco is megelőzte őt, miközben a top 2-nek sikerült elnyúlnia az üldözőktől. Aleix Espargaro a harmadik helyen haladt, mögötte Bezzecchi, Zarco, Marini, Brad Binder és Nakagami következett.

A versenyt végül Bagnaia nyerte, Quartararo a második lett, a dobogó legalsó fokára Aleix Espargaro állhatott fel, míg Zarco az utolsó körben megelőzte Bezzecchit, ezzel a negyedik helyen végzett. Marini a hatodik, Brad Binder a hetedik, Nakagami a nyolcadik lett, a top 10-et Oliveira és Marc Marquez zárta, a pole-ból rajtoló Di Giannantonio pedig a 11. lett.