MotoGP German GP

MotoGP: Martin az élről bukott, Bagnaia győzött a Német Nagydíjon a Marquezek előtt!

Drámaian alakult a sachsenringi futam, ugyanis Jorge Martin az utolsó körben dobta el a motorját, így Francesco Bagnaia átvette a vezetést a pontversenyben, és mindkét Marquez a dobogón végzett.

GR4qVu9W8AAXP3j

A MotoGP Német Nagydíjon Martin rajtolhatott az első helyről, az első sort pedig a két Trackhouse foglalhatta még el Oliveira, Raul Fernandez sorrendben, Bagnaia a negyedik, Marc Marquez a tizenharmadik helyről indult.

A rajtnál Martin meg tudta tartani a vezetést, Oliveira maradt a második helyen, Bagnaia a harmadik, Alex Marquez a negyedik helyre jött fel, Vinales pedig szép előzéseket bemutatva állt az ötödik pozícióba. Marc Marquez rajtja is jól sikerült, a 13.-ról a 9. helyre jött fel.

A 2. kör elején Bagnaia el tudott menni Oliveira mellett, Morbidelli pedig a negyedik helyre jött fel. Egy kör sem kellett ahhoz, hogy Bagnaia Martint is maga mögé utasítsa, és Morbidelli is újabb pozíciót nyert, már a harmadik helyen haladt.

Az élmezőny eléggé együtt maradt, csak 1 másodperc választotta el az első 6 pilótát, Alex Marquez pedig megelőzte Oliveirát, Marc Marquez pedig Raul Fernandezt, így a negyedik, illetve hetedik helyre jöttek fel.

A 7. körben Martin átvette a vezetést Bagnaia megelőzésével, Vinales pedig a 6. helyen állva a kavicságyba csúszott, és bár nem esett el, így is a 18. pozícióba esett vissza, így Marc Marquez már a top 6-ban volt.

A 9. körben Morbidelli is nagy szívességet tett Martinnak azzal, hogy megelőzte Bagnaiát, Martin pedig megfutotta a leggyorsabb kört és 7 tizedre növelte az előnyét az élen a futam harmadához érve.

Di Giannantonio vélhetően műszaki probléma miatt kijött a bokszba és feladta a versenyt, Bagnaiának pedig a harmadik helyen állva is hátra kellett tekintenie, hiszen Alex Marquez és Oliveira is szorosan követte a címvédőt.

Ezt követően Morbidelli zárkózott fel Martinhoz, 3 tizedre megközelítette csapattársát, a verseny felénél pedig Martin, Morbidelli, Bagnaia, Alex Marquez, Oliveira, Marc Marquez, Bastianini, Raul Fernandez, Acosta, Binder volt a sorrend.

Aztán viszont átrendeződött a sorrend: Bagnaia megelőzte Morbidellit és feljött a második helyre, majd Alex Marquez is megelőzte a Pramac versenyzőjét, a két Trackhouse pedig már csak a hetedik és nyolcadik helyen állt.

Marc Marquez és Morbidelli a csatája folyamán összeért egymással, és a spanyol pilóta motorjáról egy légterelő is letört, ezt kihasználva pedig Bastianini kezdte el támadni a 93-as rajtszámú versenyzőt, de Marqueznek sikerült visszavernie a támadást.

Az élen Martinnak az utolsó 6 körbe érve már 8 tizedes előnye volt Bagnaia előtt, Bagnaia pedig több mint 2 másodperccel állt Alex Marquez előtt, így az első két pozíció kérdése eldőlni látszott.

Morbidelli szempontjából nem alakult jól az utolsó néhány kör, ugyanis a negyedik helyről a hatodik helyre csúszott vissza, Marc Marquez és Bastianini is el tudott menni mellette, így hiába tűnt úgy, hogy a dobogó is meglehet az olasznak, messze végzett a top 3-tól.

Martin aztán 2 körrel a leintés előtt az 1-es kanyarnál kicsúszott és kiesett a versenyből, így óriási meccslabdát adott riválisának, Bagnaiának, aki átvette a vezetést, a második helyért pedig Marc Marquez előzte meg testvérét.

Bagnaia magabiztosan be is húzta a futamot Marc és Alex Marquez előtt, Bastianini a negyedik, Morbidelli az ötödik helyen végzett, majd Oliveira, Acosta, Bezzecchi, Binder és Raul Fernandez következett.

A MotoGP szezonja 4 hét múlva folytatódik a Brit Nagydíjjal, a pontversenyben Bagnaia átvette a vezetést Martintól, az előnye 10 pont. Marc Marquez a harmadik, Bastianini a negyedik helyen áll.