Bámulatosan szoros csata az Ausztrál GP-n: Marquez nyert Rossi és Vinales előtt! Dovi 13.

Az Ausztrál Nagydíjon nyolc versenyző küzdött meg az élen a győzelemért. A verseny során folyamatos előzések szemtanúi lehettünk, melyből végül Marquez jött ki győztesen Rossi és Vinales előtt. Dovi csak 13.

Jorge Lorenzo, Ducati Team
Pole sitter Marc Marquez, Repsol Honda Team, second place Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing, third place Johann Zarco, Monster Yamaha Tech 3
Dani Pedrosa, Repsol Honda Team

Az Ausztrál Nagydíjra végül nagyon kellemes körülmények között került sor, ugyanis helyi idő szerint délutánra, amikor is elrajtolt a verseny, a reggeli esőnek már nyoma sem volt, helyette felhős-napos, 16.1 fokos idő fogadta a mezőnyt 30.3 fokos aszfalttal.

A pole-ból Marquez indulhatott Vinales és Zarco mellől, míg Dovi tegnap csak a 11. rajthelyet tudta megszerezni.

Jack Miller, a hazai hős hatalmas meglepetésre kilőtt a rajtnál, és az ötödik helyről azonnal átvette a vezetést. Mögötte Marquez, Vinales és Rossi fordulhattak el. Zarco ellenben az első sorból visszaesett a hatodik helyre.

Dovi olyannyira elrontotta a rajtot, hogy a 11.-ről egészen a mezőny végén találta magát az első körben, a 20. helyen. Lorenzo ezzel szemben a 16. helyről a 13.-ig tudott előrejönni.

A második körben Miller már nagyjából egy másodpercre növelte előnyét az élen, miközben mögötte Vinales megelőzte Marquezt, és ahogy a spanyolt Zarco is előzni akarta, a két motor összeért, amit Rossi szemfülesen kihasznált, és feljött a harmadik helyre.

A negyedik körben Rossi megelőzte csapattársát, és Miller nagyobb előnye is lépésről lépésre elfogyott.

A célegyenesben a két gyári Yamaha könnyedén Miller elé került, és bár fej-fej mellett haladtak, egymást előzgetni kezdték. Marquez ott lihegett mögöttük.

A következő körben Rossi állt az élre, míg Marquez megelőzte Vinalest. Közvetlenül mögöttük szoros csata folyt Zarco és Miller között. Sőt, Zarco Vinalest is meg tudta előzni pár kanyarral később.

Az első öt versenyző egy másodpercen belül motorozott, amikor Zarco még egy lépést megtett előre, és feljött Rossi mögé.

19 kör volt hátra, mikor Rossi hibázott, amit Zarco és Marquez is azonnal kihasznált, a Doktor a harmadik helyre esett vissza, Miller és Vinales elé.

Dovinak 18 köre maradt, hogy a 11. helyről előrelépjen az élmezőnybe - Pedrosa viszont a következő körökben megelőzte, így az olasz tovább folytathatta a felzárkózást.

Az élen mindeközben Marquez és Miller is a Yamaha párosa elé kerültek, Zarco első helyét azonban senki sem veszélyeztette.

Rossi a verseny felénél egyszer csak Millert, Marquezt, majd Zarcót is megelőzte, és átvette a vezetést.

+5.529

A Doktort Marquez is követte, és a spanyol feljött a második helyre - Zarco azonban ezt csak pár kanyarig hagyta. Aztán Vinales is a hondás elé került.

Zarco ismét fogást talált Rossin, miközben mögöttük Iannone a Suzukival szintén megelőzte Marquezt.

Dovi 10 körrel a leintés előtt végre fogást talált Pedrosán, azonban az olasz jelentősen lemaradt az élen motorozó nyolc fős bolytól.

A Yamahák 9 körrel a leintés előtt Zarco elé kerültek - és Vinales át is vette az első helyet. Zarco néhány kanyar alatt az ötödik helyig esett vissza.

Marquez vissza tudta előzni Rossit, és a spanyol már Vinalest támadta a győzelemért. 7 kör maradt hátra, amikor Marqueznak sikerült átvenni a vezetést.

A Doktor csapattársa elé került, majd Vinales egy pillanat alatt visszaesett a hetedik helyre, mikor az egyik kanyart véletlenül kiszélesítette.

Zarco azonban ismét erőre kapott, és megelőzte a Doktort. Marquez 4 körrel a leintés előtt kicsit fellélegezhetett az élen, míg mögötte Rossi és Zarco oda-vissza előzgette egymást. Vinales két heyet előrejött.

Egy kör alatt Iannone Zarcót és Rossit is megelőzte, azonban itt még messze nem volt vége. 2 körrel a leintés előtt épp Zarco volt a második, de Rossi ezt nem hagyta annyiban.

Végül Vinales a verseny legvégén letaszította Zarcót a dobogóról.

Marc Marquez tehát hatalmas csatában megnyerte az Ausztrál Nagydíjat a két Yamaha előtt. Mivel Dovi csak 13. lett, a címvédő 33 pontos előnyre tett szert a bajnokságban két fordulóval a szezon vége előtt.

Vinales bajnoki esélyei már matematikailag is elszálltak, ugyanis a hátránya több mint 50 pontra nőtt Marquez mögött.