MotoGP: Marc Marquez világbajnok! A spanyol megnyerte a Japán GP-t! Rossi és Lorenzo is OUT!

A Japán Nagydíj nagyon izgalmasan kezdődött, majd először Valentino Rossi, majd Jorge Lorenzo dobta el a motorját Motegiben. Marc Marquez egyébként is magabiztosan vezetett, de ezzel a yamahások világbajnokká tették! Dovi örökölte a második helyet, Vinales a 3.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Jorge Lorenzo, Yamaha Factory Racing
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

A MotoGP mezőnye Motegiben vasárnap is tökéletes körülmények között rajtolhatott el: 25 fok és 36.7 fokos aszfalt.

A pole pozíciót szombaton nagy meglepetésre az utolsó pillanatokban Valentino Rossi elhappolta Marc Marquez elől, míg a harmadik helyről az FP3-on ijesztő balesetet szenvedő Lorenzo indulhat.

A rajt előtt a spanyol yamahás mérnöke elmondta a balesetet követően Lorenzo nyak- és sarokfájással küzd.

Ahogy a többség, Rossi, Marquez és Lorenzo is a közepes első, és a lágy hátsó mellett tett le voksát.

A rajtnál Marquez indult el a legjobban, és a spanyol át is vette a vezetést a két Yamaha előtt az első kanyarban, majd Lorenzo és vele Rossi a 2. kanyarban már megelőzték spanyol riválisukat.

Lorenzo egyértelműen megszerezte az első helyet, de Rossi és Marquez oda-vissza előzgették egymást a második helyért - amit a Doktortól Aleix Espargaro is elhappolt egyszer.

A első kör végére Marquez végül eldöntötte a csatát Rossival, és beállt a második helyre - Lorenzo mögé.

A 3. körben Marquez megelőzte Lorenzót, és Rossi is közvetlenül ott volt mögöttük. A Doktor nem sokkal később csapattársa elé került - ekkor úgy tűnt, a pontverseny éllovasa egy kicsit el tud húzni.

Dovi közben mögöttük megszerezte a negyedik helyet, miután megelőzte Aleix Espargarót. Vinales a hatodik.

A hatodik körben Rossi eldobta a motort! A sóderágyból a pályabírók segítségével vissza tudott térni a pályára - az utolsó helyen. Az olasz ezután azonnal ki is állt a garázsba, és fel kellett adnia a Japán GP-t. Ezzel vége a bajnoki esélyeinek idén - már matematikailag sem szerezheti meg a címet.

+18.627

Marquez győzelme egyre biztosabbá vált, hiszen a spanyol 8 körrel a leintéssel előtt már 4 másodperces előnyt épített fel Lorenzo előtt. Dovi további 1.5 másodpercre követte őket a harmadik helyen.

A 4. helyért a két suzukis harcolt egymással - Vinales egyszer csak "felébredt" és támadni kezdte csapattársát. Dovi közben egyre közelebb került Lorenzóhoz.

4 körrel a leintés előtt a címvédő kiesett, ezzel világbajnokká téve Marc Marquezt.

Lorenzótól a második helyet Dovi örökölte, Vinales pedig megelőzte csapattársát, így Ő állhat még dobogóra.

A 23 éves spanyolnak egyébként ma volt először esélye a szezonban, hogy világbajnok legyen, és annak ellenére hogy erre rendkívül kicsi esélye volt (Rossinak a 15. helynél hátrébb kellett végezni, Lorenzo pedig nem állhatott dobogóra) mégis megcsinálta! A yamahások túl sokat hibáztak!

4:34.049
Előző cikk MotoGP: Rossié a pole pozíció Japánban! A Doktor Marquezt és Lorenzót győzte le!
Következő cikk MotoGP: Rossi ma "túl későn" káromkodta el magát - ez meglepte!