Jelentés a szabadedzésről
MotoGP German GP

MotoGP: Marc Marquez hatalmasat bukott, Vinales körrekorddal az élen a második edzésen!

Az Aprilia versenyzője, Maverick Vinales új körrekorddal végzett a MotoGP Német Nagydíj második edzésén az élen, miközben Marc Marquez egy hatalmas bukás miatt a 13. helyen végzett, és így a Q1-ben kell kezdenie az időmérőn.

Marc Marquez, Gresini Racing crash

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Az évszakhoz képest a vártnál hűvösebb körülmények és a Sachsenring egyedi vonalvezetése miatt egy órán át tartó, balesetekkel tarkított edzés következett a MotoGP programjában, amelyen egy rövid ideig piros zászlós időszak is volt.

A Gresini Ducati versenyzője, Marquez, aki az FP1-en leesett a GP23-as versenygépről, a 11-es kanyar lejtős jobbos kanyarjában szenvedett hatalmas balesetet, mindössze hét perccel a második edzés kezdete után.

Marquez a kanyarban haladva betolta az elejét, mielőtt a motor hátulja beakadt, amikor megpróbálta menteni a balesetet, és egy highside-ba repítette őt. Nem sokkal később visszatért a pályára egy második motorral, amellyel egész nap problémái voltak, hogy 1:20.384-es idővel az élre álljon, alig több mint fél órával a vége előtt.

A mindössze hat kört teljesítő Marquez ezután az orvosi központba ment ellenőrzésre. Súlyos sérüléseket nem állapítottak meg, a spanyolnak a bordáiban és a jobb kezében volt némi fájdalom. Az edzésre azonban nem tért vissza, és a 13. helyen kiesett a közvetlen Q2-es kvalifikációs helyről.

Alig 40 perccel a vége előtt piros zászlóval megszakították az edzést, miután a VR46 Ducati versenyzője, Fabio Di Giannantonio az 1-es kanyarban történt balesetben kidöntötte a falnak ütközött.

Kezdetben úgy tűnt, hogy Di Giannantonio kulcscsontsérülést szenvedett az incidensben, de az orvosi központban végzett vizsgálatok nem mutattak ki törést, így vissza tudott térni, és a kilencedik helyen végzett.

A VR46-os csapattársa, Marco Bezzecchi volt az első bukó az edzésen, aki a 11-es kanyarban csúszott ki, ahol Marquez is bukott.

A Ducati versenyzője, Enea Bastianini az edzés végén bukott ugyanebben a kanyarban, míg Takaaki Nakagami (LCR), Joan Mir (Honda), Pedro Acosta (Tech3), Augusto Fernandez (Tech3), Remy Gardner (Yamaha) és Johann Zarco (LCR) szintén bukott.

Az erős FP1-es edzést követően Vinales a gyári Apriliával 1:19.622-es körrekordot futott, alig 10 perccel a vége előtt. A kockás zászló érkezéséig senki nem került Vinales közelébe, a bajnokságot vezető Jorge Martin lett a második a Pramac Ducatival - bár 0,340 másodperccel lemaradva tőle.

Miguel Oliveira lett a harmadik a Trackhouse Racing Apriliájával, míg Alex Marquez a negyedik a Gresini Ducatival. Francesco Bagnaia gyári ducatis csapattársát, Bastianinit vezette az ötödik helyen, míg Franco Morbidelli a hetedik lett a testvér Pramackal Acosta előtt.

Di Giannantonio a korai bukása ellenére megszerezte a Q2-es helyet, míg az utolsó közvetlen Q2-es helyet a KTM-es Brad Binder szerezte meg. Marc Marquez szombat délelőtt egy kemény Q1-es csatába kapcsolódik be, a KTM-es Jack Miller péntek délután mindössze 0,001 másodperccel maradt le a top 10-ről a 11. helyen.

Fabio Quartararo volt a legjobb Yamaha a 14. helyen, Zarco pedig a Hondák legjobbja a 16. helyen.

Eközben az olasz sajtó szerint meggyőzték Sainzot, döntött a jövőjéről, míg váratlan pilótacsere történhet a Red Bullnál.