MotoGP: Lorenzo győzelemmel búcsúzik a Yamahától, a felzárkózó Marquez és Iannone előtt!

A szezonzáró valenciai nagydíjon Lorenzo szerezte meg a győzelmet, ezzel megkoronázta yamahás távozását. A második helyért végig hatalmas csata folyt - a végén Marquez még Lorenzót is majdnem utolérte, de be kellett érnie a 2., Iannonénak pedig a 3. hellyel.

Andrea Iannone, Ducati Team, Ducati

A MotoGP mezőnyét tökéletes körülmények fogadták a szezonzáró verseny napján: 22.2 fok és napos idő. Lorenzo a pole pozícióból vághatott neki utolsó yamahás versenyének Marquez és Rossi előtt.

A rajtnál Lorenzo jött el a legjobban a pole pozícióból, Iannone azonban hatalmasat rajtolt és feljött a második helyre, Vinales elé.

Marquez és Rossi is visszaestek - azonban gyorsan fel tudtak zárkózni, hiszen a negyedik körben már a TOP 3-at támadták - csak fordított sorrendben: Rossi a 4. Marquez az 5. helyről.

A következő körben Rossi és Marquez is megelőzte Vinalest - nagyjából egy másodperccel követték a második helyen haladó Iannonét.

24 körrel a futam leintése előtt a nagy visszatérő Pedrosa bukott, de vissza tudott állni a versenybe.

Fotó készítője: Gold and Goose Photography

Rossi hamar utolérte Iannonét is, és már támadni is kezdte, csakhogy az olasz kihasználta a Ducati gyorsaságát az egyenesekben, így nem könnyítette meg a yamahás dolgát. Körökön keresztül nem bírtak egymással.

A 2.-tól a 6. helyig nagyjából 2.5 másodperces különbség alakult ki a versenyzők között vagyis elképesztően szoros csata zajlott az Iannone-Rossi-Marquez-Vinales-Dovi ötös között. Lorenzo közben szép csendben elkezdett meglépni - a 10. körben már 4 másodperces előnyt épített ki.

Rossi végül megelőzte Iannonét, feljött a második helyre, 4.6 másodperces lemaradással Lorenzo mögött. Iannone pedig nem lélegezhetett fel, hiszen Marquez kezdte támadni.

+16.261

Iannone 13 körrel a leintés előtt komoly támadást indított Rossi ellen, Marquezzel a sarkában. A következő körben Iannone és Marquez is Rossi elé kerültek, és a spanyol illetve az olasz versenyző körökön keresztül oda-vissza előzgette egymást. A Doktornak jövő évi csapattársával, Vinalessel gyűlt meg a baja.

9 kör volt hátra, mikor még mindig négyen küzdöttek a második helyért: Marquez-Iannone-Rossi-Vinales sorrendben.

Marquez szép lassan elszakadt a többiektől, de Lorenzóhoz képest még így is hatalmas lemaradás állt előtte: 4.5 másodperc.

A 23. körben Rossi megelőzte Iannonét, és feljött a harmadik helyre, majd az olasz visszaelőzte. A Doktor az utolsó előtti körben majdnem megszerezte a harmadik helyet, de Iannone megint visszaelőzte.

Marquez mindent megtett, és nem elég, hogy felzárkózott Lorenzo mögé, majdnem támadhatta is, de végül Lorenzo szerezte meg az első helyet, így a spanyol kilenc év után győzelemmel búcsúzhat a Yamahától.