MotoGP: KTM-győzelem, Quartararo nullázott a Thai Nagydíjon!

A sok fordulatot és a tervezettnél későbbi kezdést hozó Thai Nagydíjon a KTM-es Miguel Oliveira tudott győzni, Francesco Bagnaia pedig jelentősen csökkentette a hátrányát a világbajnoki pontversenyben, mivel Fabio Quartararo csak a 17. lett.

Miguel Oliveira, Red Bull KTM Factory Racing

A szakadó eső miatt csak késve tudott elrajtolni a burirami verseny a MotoGP-ben, végül a tervezett 10 óra helyett 10:55-kor várhatták a lámpák kialvását a királykategória versenyzői.

A csúszás után aztán elindult a Thai Nagydíj, a rajtot követően Bezzecchi meg tudta tartani az első helyet, mögötte Francesco Bagnaia, Miller, Martin, Marc Marquez, Marini, Oliveira és Bastianini állt.

Az első körök nagy vesztese Quartararo volt, aki a 17. helyre csúszott vissza a 4. helyről, míg Aleix Espargaro a 10. helyre jött előre a 13. pozícióból, tehát a világbajnoki harc szempontjából is nagyon érdekesen alakult a futam.

A 3. körben Miller megelőzte Bagnaiát, majd az ausztrál az élre is állt azt követően, hogy Bezzecchinek a pályahatárok átlépése miatt át kellett adnia egy pozíciót, a másik VR46-os, Marini pedig a 9-es kanyarban kicsúszott.

Az 5. körben Oliveira Bagnaia megelőzésével a 3. helyre jött előre, így az állás Miller, Bezzecchi, Oliveira, Bagnaia, Marc Marquez, Martin, Zarco, Alex Marquez volt, majd Bezzecchi hibázott, és Oliveira és Bagnaia is elment mellette.

A 7. körben Marc Marquez is megelőzte Bezzecchit, Quartararo pedig a 18. helyre esett vissza. Az élen is folytak az események: Oliveira elment Miller mellett, de az ausztrál vissza tudta venni a vezetést.

Aleix Espargaro hosszú körös büntetést kapott, amivel a 10.-ről a 14. helyre esett vissza, amikor még 16 kör volt hátra a thai futamból, a pályán pedig Bagnaia volt a leggyorsabb.

Pár körrel később Oliveira megelőzte Millert, így az élre állt, míg Marc Marquez egyre közelebb került a harmadik helyen álló Bagnaiához, a másik Marquez, Alex pedig a hatodik helyen állt.

6 körrel a leintés előtt Oliveira, Miller, Bagnaia, Marc Marquez, Zarco, Alex Marquez, Bastianini, Martin volt az élmezőny sorrendje, a leggyorsabb kör pedig Zarco neve mellett állt.

Marc Marquez keményen támadta Bagnaiát, de nem sikerült jól a kigyorsítása, így Zarco megelőzte a spanyolt. Zarco Bagnaiánál is gyorsabb volt, de nem támadta keményen a márkatársát, és így nem is változott a top 5 sorrendje az utolsó körökben.

A thai futamot tehát Oliveira nyerte meg Miller, Bagnaia, Zarco, Marc Marquez, Bastianini, Vinales és Alex Marquez előtt. Aleix Espargaro a 11., Quartararo a 17. lett, így továbbra is a francia pilóta vezet, de már csak 2 pont az előnye Bagnaia előtt.

Kiderült, miért hajtott a bokszba Verstappen az időmérő végén...