MotoGP German GP

MotoGP: Jorge Martin-siker a német sprinten, Marc Marquez 7 pozíciót javított!

A MotoGP sachsenringi sprintjén Jorge Martin tudott győzni Miguel Oliveira előtt, Pecco Bagnaiának pedig a dobogó legalsó fokáért kellett hajtania az utolsó körökben.

Jorge Martin, Pramac Racing

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

A MotoGP német sprintfutamán az érdekesen alakuló időmérő után Martin indulhatott az élről, akit a két Trackhouse-pilóta, Oliveira és Raul Fernandez követetett. Bagnaia a negyedik, Alex Marquez az ötödik helyről rajtolt, Marc Marquez pedig már a Q1-ben búcsúzott, miután Bradl feltartotta őt.

Bagnaia a rajtnál átvette a vezetést, Oliveira a második, Martin a harmadik helyen állt, majd Raul Fernandez és Vinales következett, Marc Marquez pedig rögtön feljött a tizedik helyre, közvetlenül testvére, Alex mögé – ugyanis ő 4 pozíciót bukott.

Aztán Martin meg tudta előzni Oliveirát és feljött világbajnoki riválisa mögé, aki nem tudott elnyúlni tőle. A 3. kör elején Martin meg is próbálta bedobni a motorját az olasz mellé, viszont besokallt, ezért maradt a második helyen.

Fél körrel később már sikerrel járt Martin és átvette a vezetést, Oliveira pedig szintén el tudott menni Bagnaia mellett. Mögöttük Bastianini, Vinales, Raul Fernandez, Morbidelli és Binder jött, Marc Marquez pedig a nyolcadik pozícióba jött fel Alex és Binder megelőzésével.

Bagnaia a pályahatárok miatt figyelmeztetést is kapott, Marc Marquez újabb pozíciót nyert, a 7. körben pedig nagy csata volt kialakulóban a második helyért Oliveira, Bagnaia és Bastianini között.

A sprint felénél Morbidelli ment el Vinales mellett és vette át az ötödik pozíciót, Marc Marquez pedig kis híján bukott, így távolabb került Vinalestől, maradt a hetedik helyen.

Az utolsó 5 körben még mindig együtt volt a Martin, Oliveira, Bagnaia, Bastianini négyes az élen. Ezt követően viszont fordult a kocka, Martin Oliveirától, Oliveira Bagnaiától tudott egy kicsit elnyúlni, Bastianini pedig ráesett Bagnaiára. Acostának nem volt jó versenye, nem sokat mutatták a közvetítésben, 3 körrel a vége előtt a bukótérből kellett visszajönnie.

A verseny legvégére Marc Marquez vissza tudta tornázni magát Morbidellihez és Vinaleshez közel, a Vinales-Marquez csatát kihasználva pedig Morbidelli tudta stabilizálni a pozícióját. Marquez az utolsó körben előzte meg Vinalest, így a hatodik lett.

A sprintet tehát Martin nyerte Oliveira és Bagnaia előtt, Bastianini a negyedik, Morbidelli az ötödik, Marquez a hatodik lett, majd Binder, Alex Marquez és Bezzecchi következett. Quartararo a 13. lett, Raul Fernandez a 14. helyre csúszott vissza, Acosta pedig az utolsó, 22. lett.

A MotoGP Német Nagydíját vasárnap 14 órától fogják rendezni, a versenyt élőben közvetíti az Arena4, a legfrissebb hírekért pedig kövessétek a hu.motorsport.com-ot!