MotoGP Francia Nagydíj

MotoGP: Jorge Martin dominált, Marc Marquez egy 5. hellyel tért vissza a francia sprinten!

A MotoGP Francia Nagydíjának sprintjén jelentős előnnyel Jorge Martin tudott diadalmaskodni Brad Binder előtt, míg Marc Marquez egy ötödik pozícióval tért vissza a MotoGP-be.

Jorge Martin, Pramac Racing

Szombat délután rendezték a MotoGP Francia Nagydíjának sprintjét. Az időmérőn Bagnaia szerezte meg a pole-t a visszatérő Marc Marquez és Marini előtt, így az első rajtsort ők foglalhatták el.

Mögöttük a Miller, Martin, Vinales hármas következett, a harmadik sort pedig Bezzecchi, Alex Marquez és Zarco foglalhatta el a 13 körös versenyen.

Martin elképesztő rajtot vett, és feljött Bagnaia mögé, a második helyre, majd a szintén remek rajtot vevő Miller, Marc Marquez, Marini és Brad Binder következett. Quartararo továbbra is nehéz helyzetben volt, csak a 15. helyen haladt.

Miller menetelése nem tartott sokáig, a 2. körben kicsúszott, és fel kellett adnia a versenyt. A 4. körben Martin átvette a vezetést Bagnaiától, és rögtön elkezdte kiépíteni az előnyét.

Az 5. körben tovább folytatódott Bagnaia kálváriája: Marc Marquez kezdte el támadni, ezt kihasználva Binder ment el mindkettejük mellett, 1 körrel később pedig Marquez egy remek manőverrel elment a címvédő mellett.

Így a sprint felénél Martin, Binder, Marc Marquez, Bagnaia, Marini, Aleix Espargaro, Bezzecchi, Alex Marquez, Zarco volt a pontszerzők sorrendje, Martin előnye az élen pedig már 1,5 másodperc feletti volt.

5 körrel a sprint vége előtt Marquez és Bagnaia kezdett keményen csatázni egymással, amelyből a Ducati versenyzője jött ki jobban. Quartararo szépen zárkózott, azonban ez végül mit sem ért: 4 körrel a leintés előtt kicsúszott.

Az utolsó pozíciócsere az élmezőnyben az volt, hogy Marini is megelőzte Marquezt, így a sprint győztese 2 másodperc feletti előnnyel Martin lett, őt Binder, Bagnaia, Marini, Marc Marquez, Zarco, Bezzecchi, Aleix Espargaro és Vinales követte.

A MotoGP Francia Nagydíját vasárnap 14 órától fogják megrendezni, a versenyt élőben közvetíti az Arena4.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó Pont
1 Spain Jorge Martin 13 -       12
2 South Africa Brad Binder 13 1.840 1.840 1.840   9
3 Italy Francesco Bagnaia 13 2.632 2.632 0.792   7

Előző cikk Bagnaia "élete legnehezebb" péntekjére remekül reagált
Következő cikk Bagnaia és Marquez is bukott, Bezzecchi nyert a MotoGP 1000., Francia Nagydíján!