Miller vezetésével kettős Ducati-siker Jerezben Quartararo rejtélyes visszaesése után

Nagyon fontos versenyt nyert meg az idei szezont nehezen kezdő Jack Miller, miután Fabio Quartararo tempója radikálisan visszaesett a Spanyol Nagydíj közepén.

Jack Miller, Ducati Team leads

A tegnapi időmérőhöz képest lehűlt az idő Portimaóban, így a legtöbben szenvedtek a délelőtti bemelegítésen: Marc Marquez ismét mindenkire ráhozta a szívbajt azzal, hogy elesett a 4-es kanyarban, de nem sérült meg a nyolcszoros világbajnok.

A rajtot követően a várakozásoknak megfelelően a 3. helyről rajtoló Jack Miller az élre állt, Pecco Bagnaia pedig a 3. helyre jött fel. Morbidelli megtartotta a 2. helyét, míg az élről rajtoló Quartararo egészen a 4. helyig esett vissza.

Bagnaia azonban csak 2 körig tudta tartani Quartararót, aki a verseny leggyorsabb körét motorozva vissza is jött a harmadik helyre, és nem tudott tőle ellépni Morbidelli és Miller sem. Tovább folytatódott Alex Rins borzalmas szezonja: a Suzuki versenyzője ismét elesett, ezúttal a 7. helyről zúgott ki.

Quartararo 1 körrel később már Morbidellit, majd pár kanyarral később Millert is megelőzte, a Yamaha franciája az időmérő után ismét megállíthatatlannak tűnt. A mezőny közepén a szépen lassan felzárkózó Marc Marquez és csapattársa, Pol Espargaro között alakult ki szoros csata, míg Bagnaia visszaszerezte a 4. helyét, amit korábban elvesztett az apriliás Aleix Espargaróval szemben.

Morbidelli Bagnaia és Espargaro kisebb csatáját kihasználva még képes volt arra, hogy tartsa a 3. helyét, de a 12. körtől kezdve Bagnaia egyre nagyobb nyomást rakott a vállára. A Petronas SRT versenyzője 3 körig tartotta honfitársát, de az utolsó kanyarban hibázott.

11 körrel a verseny vége előtt azonban érkezett a dráma: az 1.6 másodperccel vezető Quartararo tempója hirtelen visszaesett, és 1 körrel később Jack Miller meg is előzte a francia versenyzőt, ráadásul az ausztrál el is tudott lépni Quartararótól.

Quartararo szenvedése azonban nem ért még itt véget: 2 körrel később már Bagnaia is el tudott menni mellette, őt pedig hamarosan követte Morbidelli is, miközben körönként 2 másodperccel lassabb köröket motorozott, mint korábban.

Quartararo kikerülése közben nagyon szemfüles volt Taka Nakagami, aki rajta kívül Mirt és Espargarót is meg tudta előzni, így feljött a 4. helyre az LCR japán versenyzője.

A Ducati azonban még nem könyvelhette el a kettős győzelmet: 4 körrel a verseny vége előtt Morbidelli vissza tudott zárkózni Bagnaiára. Pecco azonban ismét leszakította magáról Morbidellit, és bebiztosította az olasz márka duplázását.

Quartararo végül egészen a 13. helyig esett vissza,  Marc Marquez az impresszív 9. helyen zárta végül a Spanyol Nagydíjat csapattársa előtt. Valentino Rossi ismét nem szerzett pontot, csak a 17. helyen végzett.

Frissítés: Az első hírek szerint Quartararo jobb karja görcsölt be a verseny felénél, ezért lassult vissza.