MotoGP: Marc Marquez csodát tett, 3 év után újra pole-ban!

A Repsol Honda versenyzője, Marc Marquez csodát tett a MotoGP japán időmérőjén, ugyanis a visszatérése utáni második hétvégéjén az esőben szerezte meg a pole-t Johann Zarco és Brad Binder előtt.

A tervezettnél 65 percnél később, azaz magyar idő szerint 9:10-kor vette kezdetét a MotoGP Japán Nagydíjának időmérője, ahol ráadásul az FP3-at is törölték a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.

A Q1-ben több nagy név is küzdött a továbbjutásért a nedves pályán, többek között Bastianini, Martin, Rins, Morbidelli és Alex Marquez is keményen küzdött az első két hely valamelyikéért.

A hazai pályán versenyző Nakagami már az első felvonás elején kicsúszott, vissza is kellett jönnie a bokszba, de nem adta fel, visszatért. Darryn Binder is bukott, miközben Martin, Zarco, Bezzecchi, Morbidelli volt a top 4 sorrendje, míg Bastianini mindössze a 9. volt 5 perccel a Q1 vége előtt.

Bastianini előbb javított, feljött a 3. helyre, majd az 5-ös kanyarnál kicsúszott, így nagyon nehéz helyzetbe került a Gresini olasz versenyzője, és nem is jutott tovább, hiszen még többen javítottak az idejükön.

Fernandez is bukott, a Q1 végeredménye pedig Zarco, Martin, Bezzecchi, Morbidelli, Bastianini, Di Giannantonio, Alex Marquez, Rins, Nagasima, Gardner, Cuda, Fernandez, Crutchlow, Darryn Binder, Nakagami lett.

A Q2 elején Zarco állt az élre, de Marc Marquez is nagyon közel volt hozzá, majd Binder, Oliveira, Quartararo és Miller következett, míg Aleix Espargaro a 9., Bagnaia a 11. helyen állt.

Marquez nem hagyta annyiban a dolgot, és az élre állt a következő körével, Aleix Espargaro pedig közvetlenül Quartararo elé, az ötödik pozícióba ugrott, amikor már csak 4 perc volt hátra az időmérő edzésből.

Oliveira hiába állt jól, kicsúszott, míg Marquez közel fél másodpercet javított addigi legjobb idején, így tovább növelte az előnyét. Marquez idejét senki nem tudta megverni, így a spanyolé lett a pole Zarco és Brad Binder előtt.

Vinales a negyedik, Martin az ötödik, Aleix Espargaro a hatodik lett, a harmadik sorból pedig Miller, Oliveira és az utolsó körén majdnem kicsúszó Quartararo rajtolhat majd. Ezúttal nem lehet elégedett Bagnaia, aki a 12. helyen végzett.

A MotoGP Japán Nagydíja magyar idő szerint vasárnap 8 órakor veszi majd kezdetét, a futamot pedig az Arena4 fogja közvetíteni, ne maradjatok le róla!

Hamilton: Mindig tüske leszek Domenicali cipőjében!