MotoGP: Miller-dominancia és nagy bajnoki dráma a Japán Nagydíj utolsó körében!

A ducatis Jack Miller dominanciáját hozta a Japán Nagydíj, Marc Marquez pedig a 4. helyen futott be a pole-ból indulva. Drámákból nem volt hiány: az egyik bajnokaspiráns a futam elején ütközött technikai problémába, a másik pedig a futam végén csúszott ki.

Jack Miller, Ducati Team

Gold and Goose / Motorsport Images

A Japán Nagydíjat magyar idő szerint reggel 8-tól rendezték, ahol már a rajt előtt nagyon meglepő dolog történt: a 6. helyre kvalifikáló Aleix Espargaro elégedetlenül csóválta a fejét, váltóhibával szembesült, így a rajt előtt bejött a bokszba a tartalékmotorért, ezzel a mezőny végére esett vissza.

Kifejezetten mozgalmasan alakult a rajt Motegiben: Brad Binder a remek rajtjával az élre állt, míg Johann Zarco rajtja nem sikerült jól. Az első kör elején Binder, Marc Marquez, Martin volt a sorrend, majd Martin megelőzte a spanyol és a dél-afrikai versenyzőt, és az élre állt.

Hasonlóan jó tempót ment Jack Miller is, aki nagyon gyorsan feljött a harmadik helyre, mögötte Oliveira állt, Marquez pedig visszaesett az ötödik helyre. A további sorrend Vinales, Zarco, Quartararo volt, Bagnaia a 11., Bastianini a 13. helyen állt.

Miller a 2023-as csapattársát, Brad Bindert is megelőzte, így feljött a 2. helyre az ausztrál, majd egy nagyon kemény csata után, Martint is megelőzve már az élen haladt a gyári Ducati pilótáját.

Marini nagy formában volt, Quartararót is maga mögé utasította, a francia pedig azért nem rontott a pozícióján, mert eközben Zarco egészen a 13. helyig csúszott vissza, Bagnaia a 10., Bastianini a 11. pozícióban állt.

A futam felénél Cuda motorja gyulladt meg, szerencsére a pilóta még időben le tudott szállni a motorról. Az élen Miller előnye már közel 4 másodperc volt, mögötte Martin, Brad Binder, Oliveira, Marc Marquez, Vinales, Marini, Quartararo, Bastianini, Bagnaia volt a sorrend – a gyári ducatisok idegesen vették tudomásul, hogy Bastianini megelőzte a versenyzőjüket.

A 14. körben Darryn Binder csúszott ki, míg Aleix Espargaro lassacskán jött fel, és 10 körrel a leintés előtt a 19. pozícióban állt, 4 helyre az első pontszerző helytől.

4 körrel a futam vége előtt Bagnaia megelőzte Bastianinit, ezzel a 9. helyre, közvetlenül Quartararo mögé jött fel. Miller előnye az élen már 5 másodperc feletti volt, a második helyért Martin és Brad Binder, a negyedikért Oliveira és Marc Marquez harcolt.

Marquez egy remek manőverrel meg is kaparintotta a negyedik pozíciót, Binder megelőzte Martint a második helyért, Bagnaia pedig Quartararo támadása közben csúszott ki, ezzel a francia versenyző 8 ponttal növelni tudta az előnyét olasz riválisához képest.

A versenyt tehát Miller nyerte Brad Binder és Martin előtt, Marc Marquez a negyedik, Oliveira az ötödik lett. Jól ment Marini is, aki a hatodik helyen futott be, mögötte Vinales, Quartararo és Bastianini ért célba.

Ez azt jelenti, hogy Quartararo most már 18 ponttal vezet Bagnaia előtt, míg Aleix Espargaro hátránya 25 pont. A MotoGP 2022-es szezonjából 4 futam van még hátra, a következő verseny a Thai Nagydíj, amelyre jövő héten kerül sor.