Jelentés az időmérőről

MotoGP: Márquez továbbra is érinthetetlen Austinban, övé a pole!

Hűvös, szeles, a miénkhez hasonló időben kezdődött a MotoGP harmadik 2017-es versenyének érdemi része, az időmérő Austinban, ahol a pálya egyeduralkodója, Marc Márquez most sem talált legyőzőre. Mögötte a két Yamaha.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

MotoGP 2017

A 2017-es FIM MotoGP világbajnokság újfent egy rendkívül izgalmas szezonnak ígérkezik, amellyel kapcsolatban a megszokottak szerint minden fontosabb információról beszámolunk nektek.

Q1

Komoly nevekkel kezdődött meg az austini MotoGP-időmérő első szakasza, ugyanis a Q1-ben olyan pilótáknak kellett küzdeniük a továbbjutásért, mint Héctor Barberá, Jack Miller, az Argentínában negyedikként záró Álvaro Bautista vagy éppen a Yamaha többszörös világbajnoka, az idén viszont a Ducatinál rettenetesen szenvedő Jorge Lorenzo. Az első szakasz első mért körei után Miller és Lorenzo álltak az élre, 2:04-es időkkel. A kvalifikáció legelején mindkét Espargaró bukott, közülük Pol járt rosszabbul, aki csúnyán összetörte KTM-jét.

Az Aprilia újonca, Sam Lowes mindössze 4 perccel a szakasz leintése előtt tudott érdemi körökre kihajtani a pályára, azonban az angol csak a két Espargaró fivért tudta megelőzni, így komoly versenyt kell majd futnia, hogy megszerezze első pontjait 2017-ben. Miller és Lorenzo végül ott tudtak maradni az első két helyen, így sziklaszilárd teljesítménnyel masíroztak tovább a Q2-be. Baz a végén annyira nagy lendülettel próbálta meg utolérni Milleréket, hogy utolsó köre utolsó kanyarjában már félig le volt csúszva motorjáról, azonban valahogy talpra tudott állni,zseniális mentést bemutatva, a továbbjutás viszont nem sikerült neki.

Miller és Lorenzo egyébként kiemelkedett a Q1 mezőnyéből, ugyanis a mögöttük záró Danilo Petrucci már majdnem nyolc tizedet kapott az ausztrál motorostól.

Q2

A Q2-nek a papírforma szerint a pálya korlátlan ura, az eddigi összes austini versenyt megnyerő Marc Márquez, valamint a két yamahás, Rossi és Viñales vághatott neki pole-pozíciós reményekkel. A második szakasz legelső mért körét Márquez futotta meg, körideje pedig 2:03.675-tel a hétvége addigi legobbja volt. A nagyok az első kör során majdnem összeakadtak Márquez mögött, a két yamahás, Rossi és Viñales egymást zavarták, így ekkor Zarco, Lorenzo, Folger és Redding volt megtalálható a vb-címvédő mögött.

Márquez továbbra is érinthetetlen volt, második körében további hat tizedet javított, így már majdnem benézett 2:03 alá, az időközben javító Viñales, valamint Pedrosa közel egy másodperces lemaradásban voltak hozzá képest. Az olaszok ekkor elég gyengén álltak, Iannone ugyanis bukott, Rossi pedig csak a nyolcadik helyen állt, 1,7 (!) másodperces hátránnyal, ezekben a pillanatokban Zarco, Dovizioso, a kiválóan vezető Folger és Crutchlow is megelőzte a Doktort.

Rossi első körös feltartása úgy tűnt, komolyabb nyomot hagyott Viñalesben, aki, amikor ismét találkoztak a pályán, finoman jelezte veterán olasz csapattársának, hogy nem volt túlságosan oda azért, ami történt az első kör utolsó kanyarjaiban. Viñalest rendesen felpiszkálta az eset, ugyanis következő mért köre első két szektorában gyorsabb volt Márqueznél, végül azonban meg kellett hajolnia hondás riválisa köre előtt, igaz, 83 ezredes lemaradására még volt egy javítási lehetősége.

Viñales még egyszer, utoljára Márquez után eredt, és jónak is nézett ki a köre, az első szektorban sokkal gyorsabb volt honfitársánál, és bár később időt vesztett, megelőzte őt. Erre még azonban MM-nek is volt válasza, aki végül 2:02.741-gyel megszerezte a pole-pozíciót a két yamahás, Viñales és a semmiből előkerülő Rossi előtt. A második sorba Pedrosa, Zarco és Lorenzo állhatott fel.

Előző cikk MotoGP: Lorenzo Austinban a dobogóért harcol majd?!
Következő cikk MotoGP: Marquez legyőzhetetlen Austinban! Rossi és Pedrosa a dobogón, a Doktor a bajnokság élén!