MotoGP: Crutchlow nyert a 15. helyről felzárkózó Rossi előtt! Marquez OUT!

Az Ausztrál Nagydíj rendkívül izgalmasra sikeredett, hiszen Marc Marquez nagy előnye ellenére kicsúszott, így Cal Crutchlow megragadta a lehetőséget a győzelemre. Rossi hihetetlen felzárkózását követően második lett Vinales előtt. Lorenzo 6.

Cal Crutchlow, Team LCR Honda

Gold and Goose / Motorsport Images

Andrea Dovizioso, Ducati Team
Jorge Lorenzo, Yamaha Factory Racing
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Cal Crutchlow, Team LCR Hondaaba
Aleix Espargaro, Team Suzuki Ecstar MotoGP, Maverick Viñales, Team Suzuki Ecstar MotoGP

A MotoGP mezőnyét vasárnap egész kellemes időjárás fogadta 12.7 fokkal, és enyhén felhős éggel. Az egész hétvégén szakadó esőnek mára semmi nyoma sem lett.

Az időmérő tegnap nem volt egy könnyű menet a száradó pályán, és bár Marquez simán megszerezte a pole-t, Rossi még a Q2-be sem jutott be. Ennek megfelelően az Ausztrál Nagydíj izgalmasan alakult.

Pol Espargaro egyszerűen kilőtt a rajtnál, míg Marc Marquez visszaesett a második helyre. Cal Crutchlow eléggé elrontotta a rajtot, és az 5. helyen fordult el.

Marquez az első körben azonban visszavette a vezetést Pole Espargaro előtt, míg Cal Crutchlow feljött a harmadik helyre.

Lorenzo a 8. Rossi a 11. helyig tudott feljönni az Ausztrál Nagydíj rajtját követően. A két yamahás ezek után komoly támadásba lendült a Phillip Islanden, és nagyszerű manőverekkel egyre közelebb kerültek a TOP 5-höz.

A negyedik körben Aliex Espargaro a Suzukival nagyot előzött, hiszen nem csak Cal Crutchlow-t tudta maga mögé utasítani, de Pol Espargarót is, vagyis feljött a második helyre, több mint 2.5 másodpercre Marquez mögé.

21 körrel a leintés előtt Crutchlow visszavette a második helyet Aleix Espargarótól, Dovi pedig Pol Espargaro elé került. Rossi a hatodik körben szintén megelőzte Pol Espargarót, illetve Dovit, vagyis 7 körrel a rajt után 11 helyet javított.

18 kör volt hátra, mikor Rossi megelőzte Aleix Espargarót a harmadik helyért, illetve szinte ugyanekkor Marc Marquez eldobta a vezető helyet! Az első helyet Crutchlow örökölte meg Rossi előtt!

Vinales és Lorenzo sem tudott túljutni a Q1-en tegnap, de a verseny felére ők is szépen felzárkóztak: Vinales 5. és Lorenzo 7.

+16.358

11 körrel a leintés előtt Rossi már 3. 9 másodpercre követte Crutchlow-t - körönként 0.5 másodpercet kapott a brittől. A következő körben a Doktor is kicsúszott egy kicsit, ezzel több mint egy másodpercet eldobott.

Mögötte Aleix Espargaro, Dovi és Vinales nagy csatát vívtak a harmadik helyért. Espargaro egy nagyszerű manőverrel Dovi elé került, majd az egyenesben Dovi visszaelőzte. Vinales végig a sarkukban követte őket. A hármas között körökön keresztül ment a helyezkedés, melyből Vinales jött ki győztesen, miután 5 körrel a vége előtt, a négyes kanyarban Aleix Espargaro kicsúszott.

Nicky Hayden az utolsó előtti körben kicsúszott, pedig nagyszerű versenyt futott.

Crutchlow végül a leintésig megtartotta az első helyet Rossi és Vinales előtt. A brit idén második alkalommal szerezte meg a győzelmet. Ausztrál Nagydíjon még sosem nyert korábban.

2:25.326

Előző cikk MotoGP: Lorenzo még a Q2-es továbbjutásnak is örül...
Következő cikk Korábbi versenymérnöke szerint Valentino Rossinak több kell egy újabb vb-címhez!