MotoGP: Bagnaia-pole, a hihetetlen Marquez második!

Francesco Bagnaia egy fantasztikusan összerakott körrel megszerezte a pole-pozíciót a MotoGP 2023-as Francia Nagydíján, míg a második rajtkockát a frissen visszatért Marc Marquez szerezte.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

Tovább folytatódott Fabio Quartararo és a Yamaha szörnyű szezonja a 2023-as évad ötödik versenyén, miután a 2021-es világbajnok nem szerzett a pénteki szabadedzéseken automatikus helyet a Q2-ben, és a Q1-ből sem sikerült továbbjutnia.

A Q1-ből a pénteki első szabadedzésen még remeklő, az automatikus Q2-es helyről csak 3 ezreddel lecsúszó Luca Marini jutott tovább az első helyen, mögötte a második helyen kisebb meglepetésre az újonc Augosto Fernandez a Tech 3 GasGas színeiben, bizonyítva, hogy a 2023-as KTM remekül sikerült.

A Q1-ben az első mért körök után a legjobb időt Maverick Vinales motorozta, azonban a spanyol pilóta nem térhetett vissza azonnal a pályára, hogy tovább javítson, miután meghibásodott az Aprilia elektromos rendszere, és rohamlépésben kellett visszafutnia a garázsba a tartalékmotorjáért. Mindeközben a másik Aprilia-versenyzőt néztük, szintén nem túl pozitív okból: Aleix Espargaro bukott nagyot a negyedik kanyarban.

Egy pillanatig úgy tűnt, hogy újabb csodának leszünk szemtanúi, miután Marc Marquez nagyon jól, Jorge Martín mögé pozicionálta magát és több mint két és fél tizedet javított Vinales idején.

Marquez örömét azonban a bajnoki címvédő Pecco Bagnaia rontotta el, aki 58 ezreddel szerezte meg a pole-pozíciót a szombat délutáni sprintre és a vasárnapi nagydíjra.

Bagnaia és Marquez mellől a Q1-ből érkező Luca Marini rajtolhat még az első sorból. A 4. helyet Jack Miller szerezte meg a KTM-mel, miután beragadt Fernandez mögé az utolsó mért körében. Mellőle Jorge Martín és a 6. helyig csúszó Vinales rajtolhat majd.

Marc Marquez már a szabadedzések után is elégedett volt a Kalex vázával.

12 37 Spain Augusto Fernandez KTM 1'31.596 0.891 0.073

Előző cikk Marquez: jó a Kalex új váza, de a Hondának „ennél többre van szüksége”
Következő cikk Marquez sem hitte, hogy az első sorba tud kvalifikálni visszatérő futamán