MotoGP: Bagnaia nyerte a sorozat első sprintjét, Marc Marquez a dobogón!

Francesco Bagnaia egy utolsó körös előzéssel aratott győzelmet a MotoGP történetének első sprintjén, Jorge Martin a második, Marc Marquez a harmadik lett, Enea Bastianini pedig kiesett az első gyári ducatis futamán.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

A MotoGP történetében ma rendeztek először sprintfutamot, amelynek rajtrácsát az időmérő edzés alakította ki, így Marc Marquez rajtolhatott az élről, mellőle Bagnaia és Martin indult, míg a második sort az Oliveira, Miller, Bastianini trió foglalta el Portimaóban.

A sprintfutam hossza a vasárnapi (fő)futam fele, ez esetben 12 kör, és az első 12, a második 9, a harmadik 7, a negyedik 6, az ötödik 5, a hatodik 4, a hetedik 3, a nyolcadik 2, a kilencedik 1 pontot kap.

A rajtnál Marquez az élen tudott maradni, Bastianini a hatodik helyről hatalmasat rajtolt, de „csak” a negyedik helyig jött fel, Bagnaia a második, Martin a harmadik pozícióban haladt.

Bagnaia és Martin az 1. kör végén előzte meg Marquezt, míg a 2. körben Bastianini és Marini ütközött össze, így kiestek a versenyből. A mezőny hátsó felében Quartararo és Mir ütközött, utóbbi kiesett, előbbi gyorsan zárkózott, és a 3. körben már a 12. helyen állt.

Bezzecchi a top 10-ben állva csúszott ki a versenyből, az élen pedig kemény harc folyt: Martin átvette a vezetést Bagnaiától, de az olasz közel tudott maradni ducatis márkatársához.

Az 5. körben Miller és Oliveira is megelőzte Marc Marquezt, aki az 5. helyre esett vissza, majd Miller Bagnaiát is megelőzte, így feljött a második helyre. A futam felénél így Martin, Miller, Bagnaia, Oliveira, Marc Marquez, Aleix Espargaro, Vinales, Zarco, Alex Marquez, Quartararo volt a top 10 állása.

A 7. körben Miller egy szép manőverrel átvette a vezetést, de a célegyenesben Martin visszavette a pozícióját, majd Bagnaia is elment mellette. A 6. pozícióért a két gyári Aprilia vívott nagy csatát, amiből Vinales jött ki jobban.

2 körrel a leintés előtt Millert Oliveira támadta, és a hazai pilóta manővere sikeres is volt, viszont kettejük csatározását kihasználva Marquez mindkettejük mellett elment, így feljött a harmadik helyre, hogy aztán 1 körrel később Oliveira visszaelőzze a spanyolt.

Az utolsó körben Martin hibáját kihasználva Bagnaia állt az élre, a Pramac pilótája pedig már nem tudott előzési pozícióba kerülni, így a címvédő győzött. Oliveira is hibázott az utolsó körben, ezzel a dobogó legalsó fokára Marquez állhatott fel, a további sorrend a pontszerző helyeken: Miller, Vinales, Aleix Espargaro, Oliveira, Zarco, Alex Marquez. Quartararo a tizedik lett, így pont nélkül maradt.

A MotoGP Portugál Nagydíjának főfutama vasárnap 15 órától kerül megrendezésre, a versenyt élőben közvetíti az Arena4.

Helyezés Versenyző Kör Idő Hátrány Intervallum km/ó
1 Italy Francesco Bagnaia 12 -
2 Spain Jorge Martin 12 0.307 0.307 0.307
3 Spain Marc Marquez 12 1.517 1.517 1.210

Előző cikk MotoGP: repkedtek a körrekordok, Marc Marquez brutális idővel pole-ban a szezonnyitón!
Következő cikk Kiderült, milyen súlyos a horrorbukást szenvedő Pol Espargaro sérülése