MotoGP Holland TT

MotoGP: Bagnaia nyert Hollandiában, lőtávon belül Jorge Martin a pontversenyben!

A gyári Ducati pilótája, Francesco Bagnaia rendkívül magabiztos győzelmet aratott a Holland Nagydíjon Jorge Martin és Enea Bastianini előtt – az olasz kiegyensúlyozott motorozására senkinek nem volt ellenszere.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

A MotoGP Holland Nagydíjának sprintje és a vasárnapi nagydíj kezdete között is történt egy s más: Jorge Martin 3 rajthelyes büntetést kapott, amiért az időmérőn feltartotta Raul Fernandezt, és kiderült, hogy a sprinten történt bukása után nem állhat rajthoz a versenyen Aleix Espargaro.

A futamot Bagnaia kezdhette az élről, az első sorból indult még Vinales és Alex Marquez a 26 körös versenyen, majd Di Giannantonio, Martin és Marc Marquez következett. A harmadik sorból Morbidelli, Binder és Acosta várta a lámpák kialvását, Bastianini a 10., Quartararo a 12., Bezzecchi a 14. helyről indult Assenben.

A rajtnál Rins bukott egy nagyot, Bagnaia maradt az élen, mögé másodiknak Martin jött fel, Marc Marquez pedig a második körben előzte meg Vinalest a harmadik helyért. Mögöttük Acosta, Alex Marquez, Di Giannantonio és Binder jött.

A 4. körben Bezzecchi bukott az 5-ös kanyarnál, Di Giannantonio pedig megelőzte Acostát az ötödik helyért. Marc Marquezt a pályaelhagyások miatt figyelmeztették, míg Bagnaia előnye az élen 8 tized volt Martin előtt.

Di Giannantonio nagy formában motorozott, megelőzte Vinalest és feljött a negyedik pozícióba, majd Mir is bukott, tovább rontva a Honda egyébként sem optimális hétvégéjén.

A 9. körben Marc Marquez is Di Giannantonio áldozatául esett, viszont a harmadik helyet megszerző olasz meglehetősen messze, 2,5 másodpercre volt a második helyezett Martintól a futam harmadánál.

A VR46 versenyzője nem tudott elnyúlni a Marc Marquez, Vinales, Acosta hármastól, Jorge Martin pedig már 3 másodperc feletti előnyt alakított ki Di Giannantonio előtt, közel a verseny felénél járva.

A futam folytatásában kicsit megmerevedtek a frontvonalak, Bagnaia 1,7 másodpercre növelte az előnyét Martinnal szemben, Martin pedig 4,6 másodperces előnnyel állt Di Giannantonio előtt, miközben Bastianini megelőzte Acostát a hatodik pozícióért.

8 körrel a leintés előtt Marc Marquez támadta Di Giannantoniót, a csatát pedig Vinales használta ki remekül: az Aprilia versenyzője feljött a harmadik helyre, Marquez a negyedik helyre sorolt be, Diggia mellett pedig még Bastianini is elment.

A harc a harmadik-hatodik hely között nem ért véget: egy összeérés után Marc Marquez két pozíciót vesztett, majd Di Giannantoniót rögtön visszaelőzte, Bastianini viszont feljött a negyedik helyre. Diggia még hátrébb csúszott, Acosta is megelőzte az olaszt.

4 körrel a futam vége előtt Bastianini jött fel a harmadik helyre, és el is kezdte csökkenteni a hátrányát Martinhoz képest, azonban mivel 6,5 másodpercnél is messzebb volt tőle, nem sok esélye volt arra, hogy utolérje.

Bagnaia végül simán győzött Martin előtt, Martin előnye körülbelül a felére, 3 másodpercre csökkent Bastianini előtt, Vinales az utolsó körben hibázott, így Marquez lett a negyedik, ő pedig az ötödik, Di Giannantonio pedig a hatodik helyen futott be, de Vinalesnek pályaelhagyás miatt át kellett adnia az ötödik helyet Diggiának.

Acosta bukott az utolsó körben, így pont nélkül maradt, a további sorrend: Binder, Alex Marquez, Raul Fernandez, Morbidelli, Miller, Quartararo. Összesen 17-en értek célba.

A Holland Nagydíj után így 10 pontra csökkent Martin előnye Bagnaia előtt a pontversenyben, Marc Marquez maradt a harmadik helyen, Bastianini pedig maradt a negyedik. A MotoGP szezonja jövő héten folytatódik a Német Nagydíjjal.