MotoGP Holland TT

MotoGP: Bagnaia körrekorddal az élen az edzésen, Acosta a Q1-ben kezd!

A Ducati versenyzője, Francesco Bagnaia körrekorddal végzett az élen a 2024-es MotoGP Holland Nagydíj második edzésén, az Aprilia versenyzője, Maverick Vinales előtt.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Az egyórás, időmérős beosztásról döntő edzés feszült hangulatúnak bizonyult, mindössze 0,673 másodperc választotta el az első 10 helyezettet.

Bagnaia adta meg a ritmust a valamivel több mint 10 perccel a vége előtt felállított 1:31.340-es idővel, ami elég erősnek bizonyult ahhoz, hogy a világbajnok az edzés végén korán bejöjjön a bokszba.

Az Aprilia versenyzője, Vinales a végén üldözőbe vette őt az első helyért, és mindössze 0,065 másodperccel maradt le, miközben csapattársa, Aleix Espargaro csúnyán bukott az utolsó sikánban.

Ez az incidens sárga zászlót hozott, és több nagy név utolsó körét is elrontotta, a legjelentősebb Q1-es szereplőknek a Yamaha versenyzője, Fabio Quartararo és a Tech3 GasGas újonca, Pedro Acosta bizonyult.

Alex Marquez a Gresini Ducati színeiben a harmadik helyre lépett előre az edzés végén, míg Espargaro a negyedik helyen végzett a bukása ellenére, megelőzve a bajnokságot vezető Jorge Martint, aki a záró szakaszban egy furcsa incidensbe keveredett Jack Millerrel.

Martin a 9-es balos kanyarban lassan hajtott át a versenyíven, míg a KTM-es Miller hátrafelé nézett, amikor átment a kanyaron. Az utolsó pillanatban megfordulva Miller feje érintkezett Martin hátával, és a KTM-je némi aerodinamikai sérülést szenvedett - de mindketten a motorjukon maradtak.

Marc Marquez a hatodik lett a másik Gresini Ducatival, a KTM-es Brad Binder pedig a hetedik a ducatis Enea Bastianini előtt - aki az edzés végén bukott.

A Trackhouse Racing versenyzője, Raul Fernandez folytatta erős pénteki szereplését Assenben és kilencedik lett a 2023-as specifikációjú Apriliával, míg Franco Morbidelli az utolsó közvetlen Q2-es helyet, a 10. pozíciót szerezte meg a testvér Pramac Ducatival.

Annak ellenére, hogy a Yamaha új motorját használta, amelyről Quartararo és Alex Rins a legutóbbi privát teszten elismerően nyilatkozott, a 2021-es világbajnok Quartararo nem tudott többet elérni a 11. helynél a második edzésen.

Mindkét VR46-os lemaradt a Q2-ről a 12. és a 13. helyen, Marco Bezzecchi végzett Fabio Di Giannantonio előtt, míg Rins a 14. lett Acostát megelőzve. A legjobb hondás az LCR-es Johann Zarco volt, aki a 17. helyen végzett., míg Miller a 18. helyen maradt a Martinnal való ijedtség után.

Eközben a sprintkvalifikáció összefoglalója itt érhető el, míg az olasz sajtó szerint Vettelnél érdeklődött Hamilton.

1 Italy F. Bagnaia Ducati Team 1 Ducati 23

1'31.340

179.014 306
2 Spain M. Viñales Aprilia Racing Team 12 Aprilia 25

+0.065

1'31.405

0.065 178.887 310
3 Spain A. Marquez Gresini Racing 73 Ducati 24

+0.320

1'31.660

0.255 178.389 306

Előző cikk Szombati motorsport-program: F1-es és MotoGP-sprintfutam, F2, F3!
Következő cikk MotoGP: Bagnaia hatalmas körrekorddal nyerte a holland időmérőt, Marc Marquez bukott