MotoGP: Bagnaia brutális körrekorddal szerezte meg a pole-pozíciót Jerezben

Francesco Bagnaia több mint 4 tizeddel javította meg a jerezi körrekordot a MotoGP 2022-es Spanyol Nagydíjának időmérőjén, miután a Ducati tempójára nem volt válasza a Yamahával Fabio Quartararónak.

Francesco Bagnaia, Ducati Team

Az időmérő első szakaszában ismét több olyan versenyzőnek is pályára kellett gurulnia, akiket a formájuk alapján egyből a Q2-be vártunk volna: Pol Espargaró egy bukás miatt nem jutott tovább automatikusan a Q2-be, de meglepetésre ki kellett harcolnia a továbbjutást a portimaói dobogós Johann Zarcónak és a 19 pozíciót zárkózó Alex Rinsnek.

Alex Rins azonban nagy meglepetésre, részben a rossz időzítésnek köszönhetően – pár másodperccel a kockás zászló belengetése után fejezte be a mért körét, így másoktól eltérően csak 2 kört teljesített 3 helyett – nem ment tovább a Q2-be, ahogyan Pol Espargaró sem: a két spanyol a 13. és a 14. helyről rajtolhatnak majd holnap.

A Q2-be Johann Zarco, és a kiváló formában lévő újonc, a VR46 Ducatinál versenyző Marco Bezzecchi mentek tovább.

A Q2-ben pedig folytatódott az eddig látott jerezi Bagnaia-Quartararo csata. Bagnaia tempójára azonban ezúttal nem volt válasza a Yamahának: az olasz versenyző közel 5 tizeddel győzte le a második helyet megszerző Fabio Quartararót.

A harmadik helyre kissé váratlanul az Apriliával Aleix Espargaró ért fel. A második sort Jack Miller, Marc Marquez és Johann Zarco fogja alkotni holnap.

Három versenyzőnek is borzalmas időmérője volt: Jorge Martín már a legelső mért körében elesett, és végül csak a 10. helyre kvalifikálta magát, még így is Enea Bastianini elé, aki már elő sem tudta kapni a tartalékmotorját.

Joan Mir a Suzukival pedig csak a 9. helyet érte el, miután kícsúszott az első kanyarban, így Bezzecchi és Nakagami is megelőzte a kvalifikáción a 2020-as világbajnokot.