MotoGP: Az FP2 "elázott", az FP3 meghosszabbodik Ausztráliában!

A MotoGP szervezői meghosszabbítják a szombat reggeli FP3-at a Phillip Island-en, ugyanis a pénteki szabadedzés a rossz időjárás miatt elég rövidre sikeredett.

Maverick Viñales, Team Suzuki Ecstar MotoGP

Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), Scott Redding (Octo Pramac Racing)
Marc Marquez, Repsol Honda Team

Az első szabadedzés még a megszokottak szerint lezajlott, bár a pálya már ekkor is nagyon nedves volt, majd a körülmények délutánra tovább rosszabbodtak, vagyis a második edzést 15 perc után le kellett inteni.

Hogy az elmaradt tesztidőt visszaadják a versenyzőknek, a versenyszervezők úgy döntöttek, a szombati FP3-at meghosszabbítják 45 percről egy órára, és egy órával korábban tartják majd, mint eredetileg tervezték - helyi idő szerint 9:55-kor.

Az FP4 normál időben marad, 14:30-kor, majd a Q1 15:10-kor következik.

A Moto2 harmadik edzését szintén meghosszabbították 45 percről egy órára, hiszen a pénteki második edzést - ami a MotoGP FP2-je után jött volna - teljesen törölték.

Moto2: 16.05 - 16.50 Időmérő

Redding szerint az FP2 “túl veszélyes volt”

A Pramac Ducati versenyzője, Scott Redding egyetértett a versenyirányítás döntésével, miszerint a második edzést törölték.

“A mai nap majdnem teljesen felesleges volt.” - mondta a brit versenyző - “A reggel nem volt túl rossz, de a határon volt, egy kis állóvízzel."

“Néhány kört megtettünk, de amikor ilyen az időjárás, akkor többet veszíthetsz, mint amennyit nyerhetsz. Délután kigurultam, hogy teszteljem a pályát, de túl veszélyes volt.”

Redding csapattársa, Danilo Petrucci hozzátette: “Délután az egyik olyan versenyző voltam, aki kiment a pályára, de túl sok víz volt."

“A helyzet nagyon kockázatosnak tűnt, a célegyenesben sok vízátfolyást láttam, ahogy a kettes és hármas kanyar közti egyenesben is. Szerencsére pár perc után előkerült a piros zászló.”

Előző cikk MotoGP: Rossiék rosszul értelmezték a szabályokat - irány a Q1?
Következő cikk MotoGP: Hihetetlen idővel Marquezé a pole! Rossi a Q2-ig sem jutott...