Információk a tesztről

MotoGP: A második tesztnapon Iannone tarolt a Suzukival!

A Suzuki újonnan igazolt versenyzője, Andrea Iannone a MotoGP első hivatalos téli tesztjének második napján a leggyorsabbnak bizonyult Sepangban.

Jorge Lorenzo, Ducati Team

A nap első négy órájában korlátozottan lehetett csak tesztelni, ugyanis a pálya elég lassan száradt fel a hétfő délutáni és esti eső után.

A versenyzők kora délután gurulhattak ki a pályára slickeken, és a köridők szép lassan javultak, ahogy felgumizódott az aszfalt.

Iannone 2:00.402-es kört futott két órával a tesztnap vége előtt, majd a tesztet piros zászlóval le is intették egy órára rá, Tito Rabat hetes kanyarban elszenvedett balesete miatt.

A Marc VDS Honda versenyzőjét először az orvosi központba, majd további vizsgálatokra kórházba is vitték. A csapat megerősítette, hogy Rabat bal térde és jobb csuklója sérült meg az esés miatt.

A rövid megállás után az utolsó 30 percben egy mini kvalifikáció szemtanúi lehettünk, ugyanis a versenyzők feltették a friss abroncsokat.

11 perccel a teszt vége előtt Iannone javítani tudott, és a lenyűgöző 1:59.452-es idővel állt az élre, aminél utána már senki sem tudott gyorsabban menni - ezzel 0.228 másodperccel gyorsabb időt futott, mint Stoner tegnap.

Végül Vinales is annyit javult, hogy második lett Iannnone mögött 0.407 másodperces lemaradással.

Bautista lett a harmadik, épp Rossi előtt, aki a csapattársához hasonlóan szintén a teszt végén ugrott fel a TOP 10-be.

Dovi és Lorenzo a 7. és a 8. helyen végeztek ma - bár tegnap a spanyol bajnok még csak 17. volt, így jól látszik, a második napra már sokat lépett előre.

Marquez Hondája kora délután állt meg a pályán egy elektronikai probléma miatt - csapattársa, Pedrosa 14. lett.

A teszt holnap folytatódik, amikor is Stoner megint felülhet a harmadik Ducatira, amit ma Michele Pirro irányított.