Vinales dominált a sepangi teszt második napján

Maverick Vinales és a Yamaha végzett az élen a sepangi szezon előtti teszt második napján. A spanyol versenyzőt Alex Rins és Jack Miller követte, több mint fél másodperces hátránnyal.

Maverick Vinales, Yamaha Factory Racing

A 3 napos malajziai szezon előtti teszt első napján még a regnáló bajnok Marc Marquez végzett az élen, a második napon viszont már Maverick Vinales futotta meg a leggyorsabb kört, aki jelentős előnnyel végzett az élen.

A teszt első fél órájában még Vinales yamahás csapattársa, Valentino Rossi volt a leggyorsabb, aki akkor két tizedmásodperces előnnyel állt az első helyen. Ezután Andrea Dovizioso vette át Rossi helyét, aki jobb időt futott Marquez szerdai idejénél.

A LCR Honda versenyzője, Cal Crutchlow, aki a bokasérüléséből tért vissza a motorra, 4 ezredmásodpercre megközelítette Dovizioso vezető köridejét, az olasz viszont még órákon keresztül magáénak mondhatta az ideiglenes leggyorsabb kört.

A kilencedik helyen álló Rins először a hatodik pozícióba jött fel, majd az 1:59.424-es idejével az első helyre állt, ezután jött Vinales, aki a mezőnyből egyedüliként tudott bemenni 1:59 alá.

A Pramac Ducati pilótája, Jack Miller is javított az idején a tesztnap végéhez közeledve, ő a harmadik legjobb időt „kaparintotta meg”, mögötte pedig Dovizioso és Crutchlow végzett. Az olasz legenda, Valentino Rosso sokáig csak pár századmásodperccel maradt el csapattársától, Vinalestől, végül a hatodik leggyorsabb kör lett az övé.

Tito Rabat a végére hagyta a leggyorsabb körét, amivel a hetedik helyen, Marc Marquez előtt végzett az Avintia Ducatival. A Honda spanyolja pedig, aki még mindig nem épült fel teljesen a sérüléséből, órákkal a tesztnap vége előtt befejezte a körözést.

A top-10-be még Danilo Petrucci a Ducatival és Takaaki Nakagami az LCR Hondával fért be, a KTM-es Johann Zarco pedig a 11. lett. A Pramac újonca, Francesco Bagnaia nem úszta meg kicsúszás nélkül a második malajziai tesztnapot, de így is ő futotta meg a leggyorsabb kört az újoncok közül, amivel a 12. leggyorsabb lett.