Marquez: A Honda nem tudja elviselni, ha valaki gyorsabb nálunk

Marc Marquez, a Honda versenyzője elégedett a Katari Nagydíj után az erőforrásával, amivel új rekordot állított fel: 352 km/óra volt a végsebessége, ennek ellenére a futamot a ducatis Andrea Dovizioso nyerte.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Aki a 2018-as és a 2019-es Katari Nagydíjat is látta, annak könnyen lehet, hogy deja vu-ja volt, mivel az első és a második helyezett „lemásolta” a tavalyi forgatókönyvet: Andrea Dovizioso mindössze néhány ezredmásodperccel ért be korábban a célba, mint a második helyezett Marc Marquez, ugyanúgy, mint a 2018-as szezonnyitón-

A dobogón a spanyol így nyilatkozott:

„A motor lehetőséget adott arra, hogy a második helyen végezzek. Tavaly jobb volt a tempónk, jobbnak éreztem a kasztnit, de ez azért volt, mert mások voltak a gumik.”

A regnáló bajnok a hétvége során egy rekordot is megdöntött, hiszen a végsebessége 352 km/óra volt. A statisztika is arra utal, hogy motorfronton a Hondában lehet a legtöbb: a Katarban a top-5 legnagyobb végsebességet elérő versenyzőből 3 hondás volt (Marquez, Crutchlow, Lorenzo), melléjük a suzukis Mir és a ducatis Miller tudott felsorakozni.

Kissé meglepő, hogy a futamot megnyerő Dovizioso csak a 11. legnagyobb végsebességet elérő pilóta volt, neki 346,3 km/óra volt a legnagyobb végsebessége, ami közel 6 km/órával lassabb, mint Marquezé.

„Ezen a télen a Honda a végsebesség megszállottja volt. Nem tudják elviselni, ha valaki gyorsabb náluk. Amikor van egy erős erőforrásod, akkor még kellenek szerelők és eszközök, akik dolgoznak vele.” – zárta Marquez.

Előző cikk A Ducati aerodinamikai trükkje Pandora szelencéjét nyithatja ki
Következő cikk Az Aprilia nem venné el Dovizioso katari győzelmét a fellebbezés során