Jelentés az időmérőről

Marquezé a pole Argentínában, Vinales és Dovizioso indulhat mellőle!

Az Argentin Nagydíj időmérő edzésén Marc Marquez szerezte meg a pole-pozíciót, az első háromba pedig még Maverick Vinales és a bajnoki éllovas, Andrea Dovizioso fért be, míg Rossi negyedik lett.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Fotót készítette: Gold and Goose / Motorsport Images

Ezen a hétvégén Argentínába látogatott a MotoGP mezőnye, az időmérőt pedig magyar idő szerint 19 órától rendezték meg. A 2019-es bajnokságból eddig egy nagydíj telt el, így a katari futamgyőztes, Andrea Dovizioso állt a pontverseny élén, őt Marc Marquez és Cal Crutchlow követte.

A negyedik szabadedzésen különös jelenség volt, hogy Marc Marquez motorján elszakadt a lánc, így segítséggel kellett visszamennie a csapatához, viszont így is ő végzett az első helyen az FP4-en.

A Q1-ben 12-en küzdhettek a 2 továbbjutó helyért: Nakagami; Bagnaia; A. Espargaro; P. Espargaro; Rins; Oliveira; Mir; Zarco; Iannone; Rabat; Abraham; Syahrin.

Az első körök megtételét követően Nakagami vezette a Q1-et, őt Bagnaia és Pol Espargaro követte. Nem sokkal később Aleix Espargaro érkezett meg a második helyre, de nagyon szoros volt a mezőny, 2 tized választotta el az első 6-ot a Q1 felénél.

2 perccel a Q1 leintése előtt Nakagami, Pol Espargaro és az újonc, Oliveira állt az első három helyen, majd jött a „tűzijáték”. A top-2 sorrendje nem változott, így Nakagami és Pol Espargaro jutott tovább a Q2-be.

A Q1 végeredménye: Nakagami, P. Espargaro, A. Espargaro, Oliveira, Abraham, Rins, Bagnaia, Zarco, Mir, Rabat, Syahrin, Iannone.

A Q2-ben Marquez, Miller, Crutchlow, Vinales, Petrucci, Morbidelli, Rossi, Dovizioso, Lorenzo, Quartararo, Nakagami és Pol Espargaro versenyezhetett a minél jobb időmérős helyezésekért.

Az első köröket követően Marquez vezetett, és senki sem tudott 2 tizedmásodpercen belül kerülni a spanyol 1:38.767-es idejéhez. Mögötte Miller, Petrucci, Dovizioso és Crutchlow következett, majd Crutchlow felugrott a második helyre, szűk 2 tizedes hátrányban követve Marquezt.

A Q2 felénél a top-5 sorrendje Marquez, Crutchlow, Miller, Rossi, Vinales volt, a bajnoki éllovas Dovizioso pedig a 9. pozícióban tanyázott, miközben a mezőny nagy része a bokszban várakozott.

3 perccel a leintés előtt Quartararo pirított oda egy kifejezetten erős kört, amivel feljött a második helyre. Rövid időre Vinales vette át a vezetést, majd Marquez visszavágott, és másfél tizeddel megszerezte a pole-pozíciót! Vinales megtartotta a második helyét, a harmadik pozícióba pedig Andrea Dovizioso fért oda.

A Q2 végeredménye: Marquez, Vinales, Dovizioso, Rossi, Miller, Morbidelli, Quartararo, Crutchlow, Nakagami, Petrucci, Lorenzo, Pol Espargaro.