Jelentés az időmérőről

Vinales szerezte meg a pole-t Valenciában, Marqueznek kiugrott a válla, de övé az 5. hely!

Maverick Vinales volt a leggyorsabb a Valenciai Nagydíj szombati napján, míg honfitársa, Marc Marquez azután is visszatért a pályára, hogy kiugrott a válla. A második Rins, a harmadik pedig Dovizioso lett az időmérőn.

Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing

Second place Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing, third place Johann Zarco, Monster Yamaha Tech 3
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing, Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing
Podium: race winner Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing

A MotoGP ezen a hétvégén Valenciába látogat, ami a 2018-as szezon utolsó futama lesz. A főbb kérdések már eldőltek, így csak a futamgyőzelem lebeghet a versenyzők szeme előtt.

Az időmérő Q1-es mezőnye pedig rögtön 4 nagy nevet is tartalmazott: Rossi, Vinales, Iannone és Lorenzo harcolt meg további 10 versenyzővel egyetemben, hogy odaérjenek a két továbbjutó helyre.

10 perccel a Q1 vége előtt Vinales volt az élen, őt Smith és Luthi követte, míg Lorenzo és Rossi mindössze a 7. és a 10. helyen állt. Pár perccel később Nakagami vette át Smith második helyét, majd a mezőny nagy része bejött gumicserére.

Következett a tűzijáték, 3 perccel a vége előtt Iannone, Vinales, Morbidelli, Rossi volt a sorrend.

Végül Iannone és Vinales jutott tovább, de Lorenzo is Nakagami is egy tizeden belül végzett Vinaleshez képest, Rossi pedig csak a hatodik lett.

A Q1 végeredménye: Iannone, Vinales, Lorenzo, Nakagami, Morbidelli, Rossi, Luthi, Abraham, Bautista, Bradl, Syahrin, Smith, Torres, Redding.

Alig kezdődött el a Q2, Marquez kicsúszott, és a spanyol pilótának kiugrott a válla. Emiatt úgy tűnt, hogy nem tudja folytatni az időmérőt, de mégis visszatért a pályára.

Az állás a Q2 felénél Petrucci, Rins, Dovizioso, Miller, Iannone volt.

3 perccel a vége előtt Miller csúszott ki, de gyorsan visszatért a pályára, időközben pedig Vinales vette át a vezetést, Marquez pedig a harmadik helyre jött fel.

75 másodperccel az edzés vége előtt a két leggyorsabb szektorral kezdő Zarco kicsúszott.

Közvetlenül az időmérő vége előtt Vinales, Rins, Marquez volt a sorrend.

Vinales elöl tudott maradni és megszerezte a pole pozíciót Valenciában, a spanyol több, mint egy év után tudott újra pole-ba kerülni.

A második Rins lett, őt Dovizioso, Petrucci és Marquez követi majd a rajtrácson.

A Q2 végeredménye: Vinales, Rins, Dovizioso, Petrucci, Marquez, Pol Espargaro, Iannone, Aleix Espargaro, Pedrosa, Miller, Zarco, Pirro.