Dovizioso nyert San Marinóban, Lorenzo a második helyről csúszott ki 2 körrel a vége előtt!

Ismét izgalmas volt a MotoGP futam, Dovizioso már a verseny elején meg tudta előzni ducatis csapattársát, onnantól pedig végig az élen maradt. Lorenzónak jó volt a tempója, de túlvállalta magát, és pontot sem tudott szerezni.

Andrea Dovizioso, Ducati Team

A tegnapi időmérőn Lorenzo lett az első, őt Miller, Vinales, Dovizioso, Marquez, Crutchlow és Rossi követte a rajtrácson, míg Pedrosa csak a 11. helyről rajtolt.

A San Marinói Nagydíj rajtja után Lorenzo, Dovizioso, Miller volt az élmezőny sorrendje. Nagy kalamajka nem alakult ki.

Miller és Marquez komoly csatát vívott egymással, majdnem össze is értek, ebből végül Marquez jött ki jól.

Jack Miller egy körrel később kicsúszott, és visszaesett a mezőny végére.

Az első három helyezett nagyon közel volt egymáshoz, sem Lorenzo, sem Dovizioso nem lehetett nyugodt, ugyanis Marquez kifejezetten jó tempót diktált. De nem Marquez, hanem Dovizioso szánta el magát az előzésre, elment a csapattársa mellett és átvette a vezetést.

Az első három „külön ligában” versenyzett, őket Crutchlow, Rins, Vinales, Pedrosa és Rossi követte.

Dovizioso próbált elnyúlni Lorenzótól és Marqueztől, meg is futotta a leggyorsabb kört, és 1 másodpercnél nagyobb előnyre tett szert.

13 körrel a vége lőtt Lorenzo túl szélesen vette a 14-es kanyart, Marquez pedig szemfüles volt és kihasználta a lehetőséget, feljött a második helyre.

2 körrel később Lorenzo bebújt Marquez mellé, és folyamatosan változott, hogy éppen melyikük van jobb pozícióban, de végül Marquez maradt előrébb, kettejük harcából Dovizioso nyert sokat, aki egyre inkább elnyúlt a többiektől, már 2 és fél másodperccel vezetett, és közben Bradl kiesett.

9 kör volt még a futamból, amikor Lorenzónak sikerült megelőznie Marquezt, aki nem is tudott visszatámadni.

Crutchlow senkitől sem zavartatva ment a negyedik helyen, és próbált közeledni a top-3-ra.

Lorenzo elkezdett komolyan közeledni Doviziosóra, 4 körrel a vége előtt már mindössze másfél szekundum előnye volt, ami pár körrel azelőtt még két és fél volt. Marquez szintén hozta Lorenzo tempóját.

2 kör volt már csak hátra, és jött a dráma, de nem úgy, mint vártuk! Lorenzo elmérte az egyik kanyarban a féktávot, és leesett a motorjáról.

Így viszont már kicsit sem volt kérdés a befutó: Dovizioso nyert, őt Marquez és Crutchlow követte a dobogón. A további pontszerzők: Rins, Vinales, Pedrosa, Rossi, Iannone, Bautista, Zarco.

Dovizioso a győzelmével feljött a pontverseny második helyére, így Rossi a harmadik helyre szorult vissza. Viszont Doviziosónak még így is 67 pont hátránya van Marquezzel szemben.

Előző cikk Rossi: még két tized, és a dobogóért harcolhatunk
Következő cikk Dovizioso: mindent tökéletesen csináltam, csak így volt lehetséges a győzelem