2018. szept. 18. 14:30

A MotoGP legendája, Valentino Rossi sajnálja, hogy csapattársa, Maverick Vinales „rosszkor” igazolt a Yamahához.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing

Kissé zsákutcába került Maverick Vinales karrierje. Amikor a spanyol a Suzukitól a Yamahához igazolt, mindenki bajnokesélyesként számolt vele. Rendesen be is kezdett, az első két yamahás versenyét megnyerte, de azóta csak egyszer tudott győzni, 2017-ben Le Mans-ban.

Valentino Rossi eddigi utolsó győzelmét 2017-ben Assenben tudta begyűjteni. A „Doktor” a MotoGP.comnak adott interjújában beszélt a csapattársáról.

„Amikor Maverick a Suzukit elhagyva a Yamahát választotta, biztos volt benne, hogy olyan motor lesz alatta, amivel megnyerheti a bajnokságot. De sajnos a helyzet rácáfolt az elképzeléseire. Maverick kicsit balszerencsés most a Yamahával.”

Az asseni futam óta eltelt 22 versenyt mindig a Honda, vagy a Ducati pilótái zárták az élen. A japán gyártó 10, az olasz istálló 12 alkalommal tudott nyerni. A szituáció ellenére, Vinales előző télen 2 évvel meghosszabbította a szerződését, ami azt jelenti, hogy legalább 2020-ig a Yamaha versenyzője marad. De vajon jó döntést hozott?

„Most már könnyű lenne azt mondani, hogy hiba volt aláírnia, vagy azt, hogy várhatott volna ezzel kicsit tovább.” – mondta Rossi.

A spanyol azonban továbbra is 100 százalékosan bízik a döntésében, és nem hátra, hanem előre akar nézni, hiszen egyértelmű célja van a Yamahával.

„Meg akarom nyerni a bajnoki címet.” – mondta a MotoGP.comnak a 23 éves versenyző. „Tudjuk, hogy mire képes a Yamaha. Csak adniuk kell egy olyan motort, amivel képesek lehetünk elérni a célunkat.”

Vinales magabiztos azt illetően, hogy a következő hónapokban szignifikáns előrelépés lesz tapasztalható a Yamaha háza táján. Bár a 2018-as szezonja nem alakul túl jól, de a spanyol optimista:

„Ha a következő év tökéletesen alakul, akkor elégedett leszek. Ebben az évben megtanultam, hogy legyek türelmes.”

Mert miközben az egész csapat keményen dolgozik, nem találták meg a megoldásokat a jelenlegi problémáikra. A korábbi Moto3-as bajnoknak először meg kellett tanulnia, hogyan kezelje az ilyen szituációt.

„Őszintén szólva, nagyon nagy a nyomás. Azért vagyok itt, hogy győzelmekért, dobogókért és a bajnoki címért harcoljak, ne a pontszerzésért.” – zárta Vinales.