Jorge Lorenzo indulhat a pole pozícióból Silverstoneban, miután a folyamatos késleltetések miatt majdnem 5 órakor ért véget a MotoGP időmérő edzése. Rossi eltaktikázta, az első sorból Lorenzo, Dovizoso és Zarco indulhat majd az első sorból.

Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing
Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing
Dani Pedrosa, Repsol Honda Team
Marc Marquez, Repsol Honda Team

Nagy késéssel indult a MotoGP silverstone-i időmérő edzése, mivel annyira nedves volt a pálya, hogy a motorokat nem tudták a pályán tartani a pilóták, túl veszélyes vállalkozás lett volna. Ennek köszönhetően idejekorán ért véget a negyedik szabadedzés a kicsúszás-cunami után. Tito Rabatot pedig kórházba szállították, jó hír, hogy a versenyző magánál volt.

Végül az időjárás javulásának és a pályamunkások seprésének köszönhetően 15:35-kor kezdetét vette a brit időmérő, de látszott a versenyzőkön, hogy óvatosan próbálgatták a pálya határait.

Az első Q1-es köröket követően Smith, Baz, Pedrosa, Morbidelli, Redding volt az élmezőny sorrendje, de elég nagy volt a szórás a köridők között. Ahogy száradt a pálya, jöttek az egyre jobb köridők, így senki sem érezhette magát biztonságban a Q1 első két helyére lépve, bár Smith előnye elég nagy volt.

2 perccel a vége előtt Pedrosa ugrott Smith elé, akiket Rins követett. Smith még tovább tudott javítani, és meg is szerezte a Q1 első helyét, így továbbjutott a Q2-be, aki mellett Rins mehetett tovább. A harmadik Morbidelli lett, majd Redding következett, Pedrosa csak hatodik lett, így nehéz dolga lesz a versenyen.

A Q1 végeredménye: Smith, Rins, Morbidelli, Redding, Luthi, Pedrosa, Aleix Espargaro, Baz, Abraham, Bautista, Simeon, Syahrin.

Ezután biztonsági okokra hivatkozva a Q2-t is késleltették, jött a piros zászló, néhány pilóta el akart indulni, de a versenybírák nem engedték.

Végül 16:35-kor újraindult az időmérő, kezdetét vette a Q2. A pálya állapota továbbra sem volt tökéletes, természetesen mindenki az esőgumikon ment ki körözni. Az első köre Smithnek sikerült a legjobban, őt Marquez és Miller követte.

A tűzijáték folytatódott, a Q2 felénél már Miller állt az élen, Zarco és Dovizioso előtt. 5 perccel az időmérő vége előtt már Lorenzo vezetett, őt 8 ezredmásodperccel Marquez követte. A silverstone-i aszfaltcsík egyre szárazabb lett, így volt lehetőség a szignifikáns javításokra.

Miller túlságosan erőltette 2 perccel a leintés előtt, és lefutott a pályáról. 60 másodperccel a vége előtt fogalmunk sem volt, hogy ki fog nyerni, annyi volt biztos, hogy lesz jobb idő Zarco 2:11.219-énél. Rossi taktikája nem vált be, és nem tudta megfutni utolsó körét, mivel kicsúszott az időből. Lorenzo eszméletlen kört pirított oda, ennél a köridőnél pedig már senki nem tudott jobb időt menni, a spanyol után Dovizioso, Zarco, Crutchlow és Marquez végzett, míg Rossi rossz taktikájának köszönhetően csak a tizenkettedik lett.

A Q2 végeredménye: Lorenzo, Dovizioso, Zarco, Crutchlow, Marquez, Petrucci, Iannone, Smith, Miller, Rins, Vinales, Rossi.

Update: Tito Rabat lábsérülést szenvedett, így biztosan nem versenyez holnap.