A pálya felszíne miatt maradt el a Brit Nagydíj a MotoGP-ben

A MotoGP versenyigazgatója, Mike Webb a bejelentést követően elmondta, hogy az újraaszfaltozás következményeképp maradt el a Brit Nagydíj, mivel nem tudott rendesen felszáradni az aszfalt.

Simeon leaving the grid, British MotoGP race 2018

Hosszú idő után, 1996-ot követően úgy döntöttek, hogy idén újraaszfaltozzák a silverstone-i pályát, hogy ne legyen hepehupás.

Viszont már pénteken több MotoGP pilóta panaszkodott arra, hogy a pálya állapota nem lett jobb, az esős negyedik szabadedzésen pedig többen is kicsúsztak a Stowe-nál, köztük Tito Rabat, akinek eltört a lába.

Mike Webb, a MotoGP versenyigazgatója megerősítette, hogy azért maradt el a Brit Nagydíj, mert az új aszfalt esős körülmények között túl veszélyes lett volna, nem száradt rendesen, és gyakori volt, hogy a pálya egyes részein állt a víz.

„Igen, ez az újraaszfaltozás közvetlen eredménye. Több évben is volt eső a Brit Nagydíjon, de akkor lehetett a pályán versenyezni. Most azonban a pálya kritikus pontjain állt a víz, így a legjobb döntésnek az bizonyult, hogy maradjon el a verseny.” – mondta Webb.