Viñales: Ez Dovizioso napja volt

A 2017-es pontversenyt (egyelőre) megnyugtató előnnyel vezető Maverick Viñales elismerte, az Olasz Nagydíj a Ducati versenyzőjéről, Andrea Doviziosóról szólt, neki pedig meg kellett elégednie a második hellyel.

Maverick Viñales, Yamaha Factory Racing
Andrea Dovizioso, Ducati Team

A Ducati Andrea Doviziosónak köszönhetően 2009, Casey Stoner első helye után tudott ismét győzni a mugellói Olasz Nagydíjon, miután "Dovi" 10 körrel a vége előtt az élre állt, és már nem is adta át az első helyet senkinek. Addig nagyrészt Maverick Viñales állt az élen, és jó eséllyel pályázott szezonbéli negyedik győzelmére, a spanyolnak viszont végül meg kellett elégednie a(z egyébként rettentően értékes) második hellyel.

Viñales ezt követően még a harmadik helyre is visszaesett, ami után még fel tudott állni, és visszaelőzte Petruccit, de végül előrébb már nem jutott. A vb-tabellán így is tekintélyes, 26 pontos előnyben van a mai futamgyőztes Doviziosóval szemben, csapattársa, Rossi hátránya pedig már 30 pont. "Amikor megelőztem Valentinót, tudtam, hogy gyors körökre lesz szükségem. Szórtam a 47-es köröket, de Dovizioso még mindig ott volt mögöttem. Megpróbáltam elszakadni tőle, de ez lehetetlen volt. Megpróbáltam, de a mai napból végül annyi maradt, hogy értékes pontokat gyűjtsek a második helyen. Vannak olyan napok, amikor másodikként kell végezned, de boldog vagyok azzal, hogy dobogón végeztem." - foglalta össze saját teljesítményét Viñales. "Dovi ma nagyszerűen motorozott, ez az ő napja volt. Nem volt rossz az én motorom sem, és tudtam volna egy kicsit jobban nyomni, de végül úgy döntöttem, nagyon fontos, hogy ezt a 20 pontot begyűjtsem.

Dovizioso győzelmének értékét az is növeli, hogy a verseny reggelén egy ételmérgezés miatt finoman szólva sem volt tökéletes állapotban. Ebből szerencséjére a versenyen már semmit nem érzett, végül pedig megszerezte harmadik győzelmét a kategóriában, mindössze az elsőt száraz körülmények között. “Felébredtem hajnali négykor, és nagyon beteg voltam. Nem éreztem túl jól magam a verseny előtt, és energiám se volt túl sok. Szerencsére a motorom jól működött, és a sebességem is megvolt. Azt tudtam, hogy a dobogóra reális esélyem lehet, azt viszont nem, hogy reménykedhetek-e többen. 10 körrel a vége előtt, magam sem tudom, miért, az élre álltam, de működött!" - lelkendezett Dovizoso.

Előző cikk MotoGP: Gigászi Ducati-Yamaha csata végén Dovizioso nyert Mugellóban!
Következő cikk Petrucci: A házam is eladtam volna ezért a dobogóért!