Morbidelli nyerte a Valenciai Nagydíjat, de Mir lehet a legboldogabb: ő 2020 MotoGP-bajnoka!

Franco Morbidelli tudta megnyerni a Valenciai Nagydíjat Jack Miller és Pol Espargaro előtt, azonban a legboldogabb Joan Mir lehet, aki a hetedik helyével, egy versennyel a szezon vége előtt bebiztosította első MotoGP-s világbajnoki címét.

Joan Mir, Team Suzuki MotoGP

A Forma-1-hez hasonlóan a MotoGP-ben is kilátásban volt a bajnokavatás: Joan Mir előnye 37 pont volt, ebből kellett megtartania 25 pontot ahhoz, hogy már a Valenciai Nagydíjon megszerezze a világbajnoki címet – azonban csak a 12. helyről rajtolhatott.

Az első sorból Morbidelli, Miller és Nakagami indulhatott, a második sort pedig Zarco, Pol Espargaro és Vinales foglalta el. Quartararo a 11., Rossi a 16. pozícióból rajtolhatott, míg Alex Marquez a 20. rajtkockát foglalhatta el.

Miller hiába kapta el kiválóan a rajtot és állt az élre, szélesen vette a kanyart, így visszaesett a harmadik helyre, nem sokkal később viszont visszaelőzte Pol Espargarót. Quartararo kicsúszott, így visszaesett a mezőny végére, Mir pedig a 10. helyen állt.

Zarco kicsúszott a hatodik helyről az 1-es kanyarnál, ezzel pedig Mir nyert egy pozíciót, és már a kilencedik helyen haladt. Morbidelli továbbra is az élen állt Miller és Pol Espargaro előtt, Oliveira pedig megelőzte Nakagamit, és feljött a negyedik helyre – Rins ekkor a 6. volt.

Quartararo nem sokkal később ismét kicsúszott, ezzel matematikailag is búcsút inthetett a világbajnoki címnek, de szerencsére nem sérült meg. Mir eközben tovább javította a világbajnokká avatás esélyét: megelőzte Aleix Espargarót, és feljött a nyolcadik helyre.

Oliveira ezután visszacsúszott a hatodik helyre, ezzel Nakagami és Rins nyert egy-egy pozíciót, amikor még 15 kör volt még hátra a MotoGP idei utolsó előtti versenyéből.

Miller nem maradt le a vezető Morbidellitől, és megfutotta a leggyorsabb kört, Nakagami viszont a negyedik helyről kicsúszott, így Mir már a hetedik helyen állt, amikor még 7 kör volt a leintésig.

Az utolsó körben Morbidelli és Miller óriási csatát vívott a győzelemért, oda-vissza előzgették egymást a pilóták, kis híján össze is értek egymással, végül Morbidelli győzött, de nagyon kevésen múlt a siker.

Mirt pedig Dovizioso helyezte nyomás alá, de a Suzuki versenyzője nem remegett meg a nyomás alatt, és megszerezte első MotoGP-s világbajnoki címét egy fordulóval a szezon vége előtt.

A top-10 végeredménye: Morbidelli, Miller, Pol Espargaro, Rins, Binder, Oliveira, Mir, Dovizioso, Aleix Espargaro, Vinales.