Morbidelli nyerte a San Marinói Nagydíjat, Rossi az utolsó körben vesztette el a dobogót!

A MotoGP San Marinói Nagydíján domináns teljesítményt nyújtva Franco Morbidelli tudott győzni, míg a dobogós helyekért az utolsó pillanatokig komoly harc folyt. Végül Francesco Bagnaia és Joan Mir állhatott fel a dobogóra.

Franco Morbidelli, Petronas Yamaha SRT new helmet

A San Marinói Nagydíjon a Vinales, Morbidelli, Quartararo hármas rajtolhatott az első sorból, míg a Rossi, Miller, Bagnaia trió a másodikból. A rajtnál pedig kicsit átalakult a mezőny: Vinales rosszul kapta el a rajtot, így Morbidelli állt az élre, akit Rossi, Miller, Vinales és Quartararo követett.

Az első körökben együtt maradt az élmezőny, senki sem tudott nagyobb előnyre szert tenni az őt követőhöz képest. Quartararo aztán meg tudta előzni Vinalest, ezzel fel tudott jönni a negyedik helyre, és Miller után eredt.

Viszont a VB-éllovas a 4-es kanyarnál kicsúszott, ezzel nagyon hátraesett, egészen a 20. helyig. Nem sokkal később Rins és Bagnaia is megelőzte Vinalest, aki ezzel a hatodik pozícióba esett vissza. Miller nem tudta sokáig őrizni a dobogós helyét: Rins és Bagnaia is megelőzte őt, így az 5. helyen állt 15 körrel a verseny vége előtt.

A verseny felénél az élmezőny állása Morbidelli, Rossi, Rins, Bagnaia, Miller, Mir, Vinales, Dovizioso, Nakagami volt, míg Quartararo nem tudott elmozdulni a 20. helyről. Az élen Morbidelli el tudott nyúlni a többiektől, míg a második helyezett Rossinak hátrafelé kellett nézelődnie.

Miközben Rins nagyon közel maradt Rossihoz, Bagnaia kihasználta a kínálkozó lehetőséget, és megelőzte a 42-es számmal versenyző pilótát, ezzel már a harmadik helyen haladt. Nem sokkal később a „Doktor” mellett is el tudott menni, így már a második pozícióban állt, Rossit pedig Rins támadta.

Rins folyamatosan támadta Rossit, viszont a Yamaha olasz versenyzője sem volt messze a második Bagnaiától. A harchoz csatlakozott még Mir is, így négy pilóta hajtott azért, hogy minél jobb pozíciót csípjenek el.

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

Mir ráadásul nem is tétlenkedett sokat, és sikerült megelőznie Alex Rinst a negyedik helyért, majd jött az utolsó kör. Morbidelli nagy előnnyel nyert, Mir pedig az utolsó körben megelőzte Rossit a harmadik helyért a végletekig izgalmas misanói futamon.

A top-10 végeredménye végül Morbidelli, Bagnaia, Mir, Rossi, Rins, Vinales, Dovizioso, Nakagami, Miller, Pol Espargaro lett.