Morbidelli még mindig nem tud végigcsinálni egy teljes futamot

A Yamaha gyári MotoGP csapatának versenyzője, Franco Morbidelli is elismerte, hogy még messze nem tud a képességeinek megfelelően teljesíteni egy teljes futamot.

Franco Morbidelli, Yamaha Factory Racing

Maverick Vinales távozása után nem volt kérdéses, hogy Franco Morbidelli kerül majd fel Fabio Quartararo mellé a Yamaha gyári MotoGP csapatában, azonban az olasz versenyző a nyári térdműtétje után nem tudott segíteni csapattársának a bajnoki cím megszerzésében.

Bár csak két pontot szerzett a 14. helyével az Emilia-Romagna Nagydíjon, így is ez volt visszatérése óta a legjobb hétvégéje, és a Yamaha is biztatónak találhatja Morbidelli hétvégéjét:

Morbidelli egyenesen a Q2-be jutott az FP3-as teljesítménye után, majd a kiváló 6. rajthelyet szerezte meg. Jack Miller korai esése után az 5. helyen vezette a Marini, Rins, Quartararo, Martin, Zarco vonatot, azonban ezt a pozícióját nem tudta tartani, végül 42 másodperccel Marc Marquez mögött ért célba.

„Sikerült javítanunk a motoron, már jobban magaménak érzem, és egyértelmű, hogy én is jobb formában voltam” – értékelte a hétvégéjét Morbidelli. „A verseny elején nagyon gyors tudtam lenni, de sajnos még mindig nem vagyok formában az ilyen versenyzéshez, nem épültem fel ahhoz, hogy egy teljes versenyen át ilyen teljesítményt nyújtsak.”

„Le kellett lassítanom, és sétamotoroznom kellett a verseny utolsó szakaszában.”

Bár Quartararo már megszerezte a bajnoki címet, a Yamaha számára még nem lefutott a 2021-es szezon utolsó két versenye: a csapatbajnoki csatában még 13 pontos előnnyel rendelkeznek a gyári Ducatival szemben, míg a konstruktőri bajnokságban 12 ponttal vannak lemaradva a Ducati mögött.

Előző cikk Jorge Lorenzo: „Quartararo az egész szezonban így tett, ezért lett világbajnok!”
Következő cikk Quartararo a „favorit” Marquezzel küzdene meg a MotoGP 2022-es bajnoki címéért