Miller mindkét szabadedzést behúzta pénteken Valenciában

A Pramac ausztrál versenyzője nyerte a MotoGP Európai Nagydíjának második szabadedzését is a felszáradó pályán, mindössze 92 ezreddel az Aprilia pilótája, Aleix Espargaro előtt.

Jack Miller, Pramac Racing

Az első szabadedzést még vizes pályán tartották, azonban az FP2 kezdetére már elkezdett felszáradni a pálya, ennek megfelelően pedig slick gumikon hajtott ki a mezőny.

Az első szabadedzés győztesének, Jack Millernek volt egy meleg pillanata nem sokkal azelőtt, hogy átvette volna a folyamatosan javuló pályán a vezetést, az FP2 első szakaszában majdnem összeütközött Maverick Vinalesszel a 8-as kanyarban.

Miller az 1.37.029-es idejét hamar már 1.34.613-ra tudta javítani, így Francesco Bagnaia, Miguel Oliveira, Alex Rins, és Pol Espargaro is tett egy rövid látogatást az élen.

A csapatok azonban nem bíztak semmi a véletlenre, mivel szombat reggelre esőt mondanak, így a Q2-es időt már most megpróbálták megfutni.

Miller végül megszerezte ismét az első helyet egy 1.32.528-cal, mögötte pedig az Aprilia versenyzője, Aleix Espargaro végzett. A harmadik helyet Franco Morbidelli szerezte meg, azonban ő van legelőrébb a bajnoki címre még esélyes pilóták közül.

Takaaki Nakagami lett a 4. a LCR Hondával, mögötte pedig a Pol Espargaro, a Suzukis Alex Rins, és Brad Binder, akinek majd hosszú körös büntetést kell letöltenie a vasárnapi versenyen.

A 8. Andrea Dovizioso lett a gyári Ducatival Fabio Quartararo előtt, aki délelőtt egyáltalán nem találta a tempót, és utolsó lett. Az egyelőre utolsó Q2-es helyet a bajnoki éllovas Joan Mit szerezte meg, aki az utolsó pillanatban lökte ki Maverick Vinalest a top 10-ből.

Nem mintha ez számára sokat jelentett volna, ugyanis a Yamaha spanyol pilótájának a boxutcából kell majd rajtolnia, mivel a Yamaha már a 6. erőforrást használja a motorjában.

Az utolsó pillanatokban esett még Danilo Petrucci, aki csak a 18. lett, aki mögött a Valentino Rossit a mai napon helyettesítő Garrett Gerloff végzett.