Megvan Lorenzo helyettese a Hondánál

Hivatalosan is megerősítésre került, hogy ki veszi át ideiglenesen a súlyosabban megsérült Jorge Lorenzo helyét a gyári Hondánál a MotoGP-ben. A Német Nagydíjon már új csapattársa lesz Marc Marquez-nek.

Stefan Bradl, HRC Honda Team

Jorge Lorenzo elmúlt szezonjai nem alakultak túl jól, és a 2019-es idény előtt úgy tűnt, hogy nem lesz helye, majd jött a lehetőség a Hondánál. A spanyol a Ducatival maradt volna, de a csapat már döntött, és megvált tőle, így aláírt a japánokhoz, a nagy riválishoz, ahol Marc Marquez csapattársa lett.

Ez már önmagában hatalmas kihívást jelentett számára, mivel Marquez évek óta legyőzhetetlen, és a Honda csapata egyértelműen köré épül. Lorenzo számára nagyobb problémát jelent, hogy egyáltalán nem érzi magát kényelmesen az új motorján, mellyel eddig igencsak gyenge eredményeket ért el, szemben a csapattársával, aki magabiztosan vezeti a bajnokságot.

A legutóbbi versenyhétvégén Lorenzo szerencsétlenül esett, és csigolyatörést szenvedett, ami miatt egy időre kivonta magát a versenyzésből. Ezt követően elkezdődött a tanácskozás arról, hogy ki üljön fel a motorra a spanyol világbajnok helyén. A választás végül Stefan Bradl-re esett, aki a Német Nagydíjon már Marquez mellett húzhatja a Hondát.

Ez egy logikus döntés volt a Honda részéről, mivel a saját tesztversenyzőjéről van szó, aki jól ismeri az aktuális RC213V-t. A 29 esztendős motoros 2012 óta versenyez a MotoGP-ben. Az eddigi legjobb szezonja a 2013-as volt a Hondával, amikor 7. lett. Győzelmet még nem szerzett, és csak egy második helyet tud felmutatni, az előbb említett idényből.

A legutóbbi teljes szezonját 2016-ban teljesítette az Aprilia versenyzőjeként, azóta csak beugró. Tavaly Németországban, Csehországban és San Marinóban húzhatta neki, de kétszer kiesett, míg a hazai nagydíján 16. lett. Idén a Spanyol Nagydíjon volt ott, és a pontszerző 10. helyen ért célba. A tapasztalt motoros elmondta, nagyon örül a lehetőségnek, és annak, hogy a hazai nagydíján versenyezhet a Honda gyári csapatával, ami egy különleges futam lesz számára.

Ezzel együtt nagyon sajnálja Lorenzót, és a lehető leggyorsabb felépülést kívánja neki, de most csak arra koncentrál, hogy a Hondát segítse, és már várja a közös munkát, éles körülmények között. Marquez mellett húznia szintén komoly kihívás lesz, és nem feltétlen a világbajnok az, akihez magát kellene mérnie.