Megvan a MotoGP idei 9. győztese, Mir nagyot lépett a VB-cím felé!

Joan Mir, a Suzuki versenyzője tudta megnyerni a MotoGP Európa Nagydíját, ezzel pedig nagyon közel került ahhoz, hogy megszerezze a világbajnoki címet az őrült szezonban.

Joan Mir, Team Suzuki MotoGP

Rendkívül izgalmasan alakult a MotoGP Európa Nagydíjának időmérő edzése: Pol Espargaro tudta végül megszerezni a pole-t, azonban Alex Rins mindössze 41, Takaaki Nakagami pedig 96 ezredmásodperccel maradt el tőle. A második sorból Zarco, Joan Mir és Miller vághatott neki a versenynek.

Pol Espargaro jól kapta el a rajtot, Rins az első körben is meg tudta tartani a 2. helyét, Mir pedig az ötödik helyről a harmadikra ugrott előre. Aleix Espargaro és Quartararo ugyanazon a helyen csúszott ki, de nem értek össze egymással, míg Oliveira feljött a negyedik helyre, Nakagami elé.

Nem sokkal később Rins átvette a vezetést Espargarótól, Savadori pedig kicsúszott a 14-es kanyarban. 24 körrel a leintés előtt Mir is megelőzte P. Espargarót, így Suzuki 1-2 volt az élen. A pályán ekkor Joan Mir volt a leggyorsabb, Rossi pedig megállt a pályán.

Crutchlow 22 körrel a futam vége előtt csúszott ki és adta fel a versenyt, a top-10 sorrendje pedig ekkor Rins, Mir, P. Espargaro, Oliveira, Nakagami, Zarco, Morbidelli, Miller, Dovizioso, A. Marquez volt.

Nakagami 12 körrel a verseny vége előtt megelőzte Oliveirát, ezzel feljött a negyedik helyre, az élen pedig Mir vette át a vezetést csapattársa megelőzésével: Rins hibázott. Ezzel pedig a világbajnoki harc szempontjából kiváló helyzetbe került a Suzuki-pilóta.

6 körrel a verseny vége előtt Mir, Rins, Pol Espargaro, Nakagami, Oliveira, Zarco, Miller, Alex Marquez, Dovizioso, Binder volt a top-10 állása. Miközben a nyolcadik helyért folyt a csata, Alex Marquez kicsúszott, így kikerült a top-10-ből, Petrucci pedig feljött a 10. helyre.

Mir előnye pedig már 1,3 másodperc volt csapattársa előtt, így egyre biztosabbá vált a fiatal spanyol versenyző első MotoGP-s futamgyőzelme. A második helyezés sorsa viszont egyáltalán nem volt még lefutott, ugyanis Rins és Espargaro nagyon közel volt egymáshoz.

Mir nyerte meg végül a futamot, mögötte Rins, Pol Espargaro és Nakagami végzett, a top-10 további sorrendje pedig Oliveira, Miller, Binder, Dovizioso, Zarco és Petrucci lett. Mir első MotoGP-s győzelmével 37 pontos előnyre tett szert 2 futammal a bajnokság vége előtt, így nagyon közel került a cím megszerzéséhez.

Wolff reménykedik abban, hogy az F1 kevesebbet fog „túlméretezett parkolókban” versenyezni…