Jelentés az időmérőről

Marquez simán szerezte meg az aragoni pole-t, Dovizioso csak a 10.

Marc Marquez szerezte meg az első rajthelyet az aragoni időmérőn, Fabio Quartararo az utolsó pillanatban futott gyors körével lett második, Maverick Vinales is az első sorból indulhat.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

Az aragoni MotoGP-hétvége időmérőjének első felében Alex Rins és Franco Morbidelli kezdett a legjobban, az elmúlt hétvégéken jól menő motorosok álltak továbbjutó helyeken a Q1 első mért gyors körei után. Jorge Lorenzónak ezen a hétvégén sem igazán alakultak jól a dolgai szombatig, és az időmérőn sem talált egymásra a spanyol és a Honda. Az Olasz Nagydíj hőse, Danilo Petrucci is csak az első szakaszban kezdett, és a Ducati olasz versenyzőjének sem ment igazán.

Rins változtatott az abroncsokon, de nem jött be, nem tudott sokat javítani, sőt, Morbidelli előzte meg, majd jött Andrea Iannone, aki szintén maga mögé utasította a Suzuki spanyolját. Rins ezt nagyon elszámolta, Morbidelli 1:48.292-es idővel lett első, Iannone jutott még tovább, míg a kétszeres futamgyőztes Rins lemaradt a Q2-ről.

A Q2-ben Maverick Vinales kezdett az élen, de Jack Miller elsőként bejutva 1:48 alá átvette a vezetést. Egészen addig amíg Marc Marquez célba nem ért gyors körén, a spanyol 1:47.050-nel több mint 7 tizedet vert a másodikra, aki ekkor már Fabio Quartararo volt. A hatalmas előny nem sok jóval kecsegtette a hajrában a többieket, a Honda spanyol címvédője hatalmas fölényben volt.

Bár Marquez hibázott, nem kellett törnie magát, senki sem került még legjobb idejének a közelébe sem. A hajrában Vinales feljött a második helyre, Miller volt a második, mögöttük Pol Espargaro, Quartararo, Rossi, Morbidelli, Mir volt a sorrend. A leintés utáni utolsó körével Quartararo javított még nagyot, így is három tizeddel elmaradt Marqueztől, a harmadik helyről Vinales rajtolhat, míg a vb-második Dovizioso csak a 10. helyről, vagyis a negyedik sorból indulhat.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)