Jelentés az időmérőről

Marquez trónja megingathatatlan, Dovizioso-dráma a Sachsenringen

Marc Marquez szerezte a MotoGP Német Nagydíjának pole pozícióját, míg legnagyobb vb-riválisa Andrea Dovizioso még a Q2-be sem jutott be, a Ducati olasz versenyzője három ezreddel maradt le az időmérő második szakaszáról.

Podium: second place Marc Marquez, Repsol Honda Team

Valentino Rossi 1:21.595-ös idővel állt élre az időmérő első szakaszában, mögötte Aleix Espargaro foglalta el a második pozíciót, de Miguel Oliveira megelőzte, de csak egy kis időre, Espargaro állt élre, de ismét jött Rossi, aki 1:21.341-gyel került az első helyre. Az olasz klasszis még a Q1 elején további 15 ezredet talált a pályán, és ezzel tovább javította a legjobb időt. Nagy meglepetésre az első percekben a világbajnoki címért küzdő Andrea Dovizioso nem tudott továbbjutó helyen állni, a Ducati versenyzője csak a hatodik volt.

Dovizioso a folytatásban aztán robbantott, 1:21.105-tel állt élre, két olasz volt továbbjutó helyen három perccel a Q1 vége előtt. Rossi sok kritikát kapott az utóbbi időben, de a Sachsenringen motiváltan versenyzett az olasz, 1:20.933-as idejével már közel került a továbbjutás bebiztosításához. Kellett is neki ez, mert utolsó gyors körében elesett, és javítani már nem volt lehetősége. A dráma mégis az utolsó utáni másodpercre maradt, Takaaki Nakagami ugyanis a Q1 leintése után fejezte be utolsó körét, amellyel 3 ezredet vert Dovizioso legjobbjára, így a Ducati vb-aspiránsa végül harmadikként zárt, és így csak a 13 rajthelyet szerezte meg.

Marquez 1:20.575-tel adta meg az alaphangot a második szakasz elején, mögötte Rins, Vinales, Miller és a sérült Crutchlow volt a sorrend, amíg a fiatal Quartararo fel nem kúszott a harmadik helyre. Marquez 1:20.215-ös idővel megjavította a sachsenringi körrekordot, a német pályán kilenc éve verhetetlen spanyol ezzel már a Q2 hajrája előtt nagyot lépett a pole pozíció felé. A spanyol mögött Miller, Rins, Quartararo, Vinales volt az élmezőny sorrendje de az üldözők jócskán elmaradtak Marquez idejétől.

A hajrát Danilo Petrucci ijesztően nagy bukása vezette fel, a Ducati versenyzője nem mozdult, de szerencsére a saját lábán távozott a pályáról. Közben Quartararo lépett fel a második helyre. A francia keményen küzdött, de nem volt esélye megjavítani Marquez legjobb idejét.A spanyol klasszis mögött Quartararo, Vinales, Rins, Miller, Crutchlow lesz a vasárnapi futam rajtsorrendje.

Helyezés Versenyző Kör Idő Különbség Intervallum Átl.seb (km/h)