Marquez nyert Valenciában Quartararo előtt, Zarcót durván eltarolta egy motor

Marc Marquez nem adott esélyt Fabio Quartararónak, aki hiába indult ismét az élről, ezúttal sem tudta mindezt győzelemre váltani. A Honda a spanyol versenyzőjéhez hasonlóan világbajnok lett, míg Johann Zarco egy borzasztó baleset főszerelője lett.

Marc Marquez, Repsol Honda Team

A MotoGP idei utolsó versenyére több mint 99 ezren látogattak ki. Egy újabb olyan futam, ami hatalmas tömegeket vonzott. Jorge Lorenzo így hazai közönség előtt búcsúzhatott el, hiszen úgy döntött, hogy a sok szenvedés és sérülés után távozik a királykategóriából, hiába a több évre szóló szerződése a Hondánál, ahol Alex Marquez, Marc Marquez testvére lehet a befutó.

A 27 körös versenyt az újonc Quartararo kezdte meg az élen, és végül meg is tartotta a vezető helyét. A francia kemény volt Millerrel szemben, aki másodikként folytatta Dovizioso, Rins és Marquez előtt. Ekkor Rossi már a TOP-10-ben volt. Sokat nem kellett várnunk arra, hogy az aktuális bajnok feljebb lépjen a gyengébb rajtját követően, és Millert követhette, majd meg is előzte az ausztrált. Ekkor 25 kör volt hátra.

Öt körrel később Marquez beszúrta a Hondát a francia riválisa mellé, majd egy határozottabb manőver végén átvette a vezetést a 11-es kanyarban. Nem sokkal ezután Crutchlow túl szélesre vette az 1-es kanyart, és elesett. A brit nem sérült meg, de ezzel véget ért számára a futam és a szezon is. Idén hatodik alkalommal esett ki. Emellett három dobogója volt, de győzni nem tudott.

13 körrel a leintés előtt három versenyező is búcsúzott, többek között Zarcóval, akit hordágyon kellett levinni. Petrucci senkitől nem zavartatva bukott, szintén a 6-os kanyarban, de a Ducati olasz motorosának nem lett baja. Zarco és Petrucci mellett a beugró és debütáló Iker Lecuona volt az, aki elesett, majd segíteni próbált a társának.

Fotó készítője: Gold and Goose / Motorsport Images

Mindhárman ugyanott estek el, pár másodperces különbséggel. A visszajátszásból kiderült, hogy Lecuona elszabadult motorja hátulról egyszerűen eltarolta a háttal kifelé sétáló Zarcót. Az incidens még súlyosabb lett volna, ha a motor még fekve találja el. Ahogy az várható volt, rögtön az orvosi központba szállították. A 4-es kanyarban pedig Morbidelli esett nagyot, de Franco szerencsére megúszta a dolgot.

Végül Marquez nem adta ki a kezei közül a győzelmet, így Quartararo a rajtelsőségei ellenére egy alkalommal sem tudott nyerni, de ezzel a második hellyel is sok pontot gyűjtött. A dobogó harmadik fokára Miller állhatott fel. Marc számára ez volt a 12 futamgyőzelem az idényben. A TOP-5-ben még Dovizioso és Rins voltak ott. Lorenzo a 13. helyen búcsúzott el a kategóriától, mg Rossi csak a 8.helyig zárkózott fel, de Vinales sem tudott harcban lenni a legjobb helyekért a másik gyári Yamahával. A csapattársak közé Mir vetődött be a Suzukival.